irceo.net

عضو هیات رئیسه شورای مرکزی مطرح نمود: نیازهای مردم به اعتلای مهندسی گره خورده است.

نیازهای مردم به اعتلای مهندسی گره خورده است

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان شمالی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با بیان این مطلب در جشن بزرگ روز مهندسی که برای پاسداشت روز مهندس برگزار شده بود، گفت: مهندسان مسائل و مشکلات را بهتر شناسایی و تحلیل کرده و با تبدیل مسائل به فرمول از آن برای حل مسائل استفاده می کنند.

مهندس«علی اکبر رمضانی» ذهن مهندسان را ذهنی تحلیل گر برشمرد و اظهارکرد: به دنبال شناسایی و برنامه ریزی برای نیازهای مهندسان هستیم، برنامه هایی برای اعتلای گام های مهندسی تدوین شده است چرا که نیازهای مردم به ارتقاء و اعتلای مهندسی گره خورده است.

وی با بیان این که حدود ۴ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هستند و خدماتی را به مردم ارائه می دهند بنابراین باید بازخورد این خدمات را نیز از مردم دریافت کنند، اظهارکرد: زلزله اردیبهشت سال جاری آزمونی برای مهندسان استان بود و خوشبختانه جامعه مهندسان در بخش سازه ای عملکرد بسیار خوبی را ارائه دادند به نحوی که در این زلزله خسارت سازه ای گزارش نشد.

این مقام مسئول با بیان این که زلزله اردیبهشت موجب ارتقاء خدمات مهندسان شد، افزود: عوائد این ارتقاء در آینده نصیب شهروندان استان خواهد شد.

عالی ترین مقام نظارتی برساخت بنا در استان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که امروزه صنعت ساختمان دارای پیچیدگی های زیادی است، اعلام کرد: نگاه به ساختمان به عنوان یک نقشه خام و یک چهار دیواری نگاهی اشتباه است زیرا نیازهای زندگی کنونی با نیازهای گذشته که ساختمان را اسکلت و دیوار می دانستند متفاوت است.

وی با بیان این که پیچیدگی های ساخت متناسب با نیازهای زندگی رشد کرده است، اضافه کرد: انتظار مردم فراتر از انتظارات چند دهه گذشته است، بنابراین مهندسان باید به، بروز رسانی دانش وبازخورد عملکرد در جامعه توجه بیشتری داشته باشند و بتوانند نیازهای به حق مردم را در قالب طرح های بالادستی در شهر اجرایی کنند.

وی ادامه داد: پنجم اسفند در تقویم کشور به عنوان روز مهندسی ثبت شده است و هر سال سازمان نظام مهندسی برای بزرگداشت مقام مهندس به برگزاری جشنی برای روز مهندسی اقدام می کند.