irceo.net

تدوین و توسعه نظام جامع کیفیت ساخت و ساز در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

تدوین و توسعه نظام جامع کیفیت ساخت و ساز در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

تهیه و اجرای برنامه عملیاتی صنعتی سازی ساختمان و توسعه فناوری های نوین از اولویت های اراده کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی است.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در حکم دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی خطاب به مهندس منصور نوبریان مدیرکل جدید دفتر توسعه مهندسی ساختمان آمده است، علاوه بر وظایف مصرح در دفتر توسعه مهندسی ساختمان، ماموریت‌هایی را به طور ویژه از آن دفتر انتظار دارد که عبارتند از:
- آسیب‌شناسی و برنامه‌ریزی جهت اصلاح قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان
- تدوین و راه‌اندازی نظام ملی ساخت و ساز
- تدوین و توسعه نظام جامع تضمین کیفیت ساختمان
- تهیه و اجرای برنامه عملیاتی صنعتی‌سازی ساختمان و توسعه فن‌آوری‌های نوین
- ساماندهی امور نظام‌مهندسی
و ارتقای نقش، اثربخشی و جایگاه مهندسین، کاردان‌های فنی و کارگران ماهر در چرخه ساخت و ساز 
گفتنی است در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و تازه منصوب شده دفاتر توسعه مهندسی ساختمان و سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن دکتر مازیار حسینی معاون وزیر راه و شهرسازی بار دیگر بر ۱۰ سیاست ابلاغی وزارتخانه که در نشست با مدیران کل راه و شهرسازی استان های سراسر کشور تبیین و پیش‌تر نیز توسط وزیر راه و شهرسازی ابلاغ شده بود، تاکید کرد.
حسینی به تمامی همکاران خود در مجموعه معاونت مسکن وساختمان توصیه کرد تمرکز روی اهداف و اجتناب از حاشیه‌ها، کنترل بر فعالیت‌ها، درخواست‌ها و پاسخ‌های شفاف و روشن، اولویت دادن به منافع گروه‌های حداکثری به جای منافع گروه‌های حداقلی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.
معاون مسکن و ساختمان همچنین رعایت چهارچوب و اصول و داشتن راه حل و تدبیر را برای حل مشکلات و عبور از چالش‌ها از جمله توصیه‌های خود برای همکاران حوزه معاونت مسکن و ساختمان و به ویژه مدیران کل دفاتر توسعه مهندسی و سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن برشمرد.
در این مراسم، ضمن تقدیر و تشکر از علی چگنی مدیرکل پیشین دفتر اقتصاد مسکن و مهردادفر سرپرست پیشین دفتر توسعه مهندسی ساختمان، احکام مدیران کل دفاتر فوق نیز برای شروع مسئولیت جدید به آنها اعطا شد.  
هم‌اکنون با حکم وزیر راه و شهرسازی، عباس فرهادیه به عنوان مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن و منصور نویریان به عنوان مدیرکل دفتر توسعه مهندسی عهده‌دار مسئولیت در دفاتر زیرمجموعه حوزه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هستند.