irceo.net

سرنوشت ساخت و ساز در دوران پساکرونا

خبرنامه "دانش نما" سازمان نظام مهندسی نظام ساختمان اصفهان در سرمقاله شماره اخیر خود به سرنوشت ساخت و ساز در دوران پساکرونا پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، در سرمقاله این خبرنامه به قلم مهندس عبدالله کوپایی مدیر مسئول آمده است: "برنامه ریزی برای احداث انبوه مسکن ملی که هم اکنون در دولت دوم دکتر روحانی و با مدیریت وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام است، باید فارغ از هرگونه تعجیل به نحوی انجام شود که نواقص و اشکالات مسکن مهر را نداشته باشد و دولت‌های بعدی را دچار عوارض و تبعات احتمالی ننماید"

این خبرنامه در تازه‌ترین شماره خود به تشریح شرایطی که انتشار ویروس کرونا به وجود آورده و احتمالاً در آینده نیز کره‌زمین با مخاطراتی از این قبیل روبرو خواهد بود، اشاره کرده و می‌نویسد: ضروری است از هم اکنون تدابیر جدی لازم در راستای تغییر روش ساخت و ساز از سنتی به صنعتی اندیشیده شود.

خبرنامه "دانش نما" همچنین از وضعیت مالی خوب سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان خبر داده و به نقل از مهندس عسکری رئیس این سازمان آورده است: در حال حاضر وضعیت مالی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان به ثبات خوبی رسیده و تقریباً بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی صفر شده و پرداخت‌ها بر اساس نوع خدمات، حداکثر به یک یا دو ماه رسیده است.

دکتر عباس صنیع زاده سردبیر این خبرنامه نیز در یادداشت خود به تشریح خدمات دولت‌ها در عرصه مسکن پرداخته و نوشته است: آنچه از خدمات دولت‌های مختلف در ذهن‌ها و خاطره‌ها باقی می‌ماند، خدمات ارزشمند و کارشناسی شده‌ای است که نیاز‌های فعلی را در حد ممکن برطرف نموده و عوارض و تبعاتی در آینده از خود باقی نگذارد.

"دانش نما" در صفحات میانی خود از الگو بودن واحد انرژی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در سطح کشور خبر داده و در گفتگو با دکتر سید محمد بهشتی، هویت شهری را پیش نیازی برای ایجاد حس تعلق به شهروندان توصیف کرده است.

تشریح نقش استارت آپ‌ها و مراحل مختلف راه اندازی، ایده پردازی و تهیه نمونه‌های اولیه تا مرحله پیدا کردن سرمایه گذار، از دیگر مطالب مطرح شده در این شماره خبرنامه دانش نماست.

این نشریه با مطلبی تحت عنوان "پروژه‌های محرک توسعه برای رونق در شهر، " به نقل از دکتر ناصر مشهدی زاده دهاقانی، آورده است: پروژه‌های بزرگ مقیاس، در مراحل برنامه ریزی، طراحی، اجرا و بهره‌برداری و توسعه، قابلیت شکل بخشیدن به آینده شهر را دارند.
دانش نما را می‌توانید از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان بخواهید و بخوانید.