irceo.net

تعرفه‌های نظام مهندسی ساختمان تغییر یابد

شهردارخورموج گفت: در صورتی که نظام مهندسی ساختمان نسبت به تغییر تعرفه‌هایی که از مردم اخذ می‌کند، تجدید نظر نکند همکاری ما با نظام مهندسی به تعلیق در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از فارس ، احمد شیخیانی در نشست هم‌اندیشی شورای اسلامی شهر خورموج با هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر اظهار داشت: نقش نظارت و نظام مهندسی نزد اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری از جایگاه مهمی برخوردار است.

شهردار خورموج گفت: از زمان مدیریت شهری به اتفاق اعضای شورای جدید جایگاه ویژه‌ای برای نظام مهندسی ساختمان قائل هستیم و قائل خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه ویژه‌ای که در نظارت وجود دارد نیاز به نشست‌های کارشناسی بین هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی و شهرداری امری ضروری به نظر می‌رسد.

شیخیانی افزود: با وجود اینکه اعتقاد زیادی به بخش نظارت دارم ولی اعتقاد بیشتر به راه‌اندازی به ‌موقع کار مردم داریم.

شهردار خورموج خاطرنشان کرد: متاسفانه در سنوات گذشته بر اثر عدم حضور ناظران بومی در شهر و عدم نظارت به‌موقع مشکلاتی برای شهرداری و شورا به‌ وجود آمده است.

وی ادامه داد: 12 نیروی مجرب و باسابقه در شهرستان دشتی وجود دارد که می‌توانند نظارت خوبی بر ساختمان در این شهرستان داشته باشند که انتظار داریم توسط سازمان نظام مهندسی استان بوشهر لحاظ شود.

شیخیانی گفت: در طول یک‌سال اخیر متاسفانه ساخت و سازهای غیرمجازی در شهر خورموج اتفاق افتاد، بیشترین دلیل این ساخت و سازها عدم به‌موقع نظارت توسط ناظرین نظام مهندسی ساختمان بوده است.

شهردار خورموج با بیان اینکه عدم نظارت ناظرین ساختمان باعث مشکلاتی برای شهرداری خورموج شده است، اذعان داشت: گاهی اتفاق افتاده که ناظر مهر و امضا کرده اما نظارتی صورت نگرفته و بعضی از ناظرین نظام مهندسی تلفنی بر ساختمان نظارت می‌کنند.

وی افزود: اعضای شورا، من را تحت فشار قرار داده‌اند که همکاری شهرداری با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر قطع و معلق کنم و ما این حق را به شورای شهر می‌دهیم، زیرا شکایات فراوانی توسط مردم از نرخ نظام مهندسی و عدم استفاده از مهندسین بومی صورت می‌گیرد.

شهردارخورموج گفت: انتظار داریم که سازمان نظام مهندسی ساختمان در این زمینه راهکاری ارائه دهد تا این مشکل حل شود و چنانچه شورای شهر این مهم را تصویب کرد شهرداری مکلف به اجرای آن مصوبه است.

شیخیانی بیان داشت: رضایت اعضای شورا که رضایت مردم است برای ما مهم است و در صورتی که نظام مهندسی ساختمان نسبت به تعرفه‌هایی که از مردم اخذ می‌کند، تجدید نظر نکند همکاری با نظام مهندسی با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی از راه‌اندازی دایره نظارت در شهرداری خبر داد و افزود: اگر نتیجه حاصل نشود دایره‌ای در شهرداری ایجاد شده و نظارت ساختمانی را بر عهده می‌گیرد.