رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان: دولت باید طرحی مشخص برای تنظیم بازار مسکن ارایه کند

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ -  ۰۸:۳۹ تعداد بازدید: 724

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی مهندس فرج اله رجبی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ، با اشاره به آغاز مراحل عملیاتی نوسازی مسکن در برنامه ملی بازآفرینی شهری در مناطق ناکارآمد با کلنگ‌زنی پروژه ۱۰۰ واحدی مسکن درمحله سیروس تهران و اظهارات اخیر وزیر راه و شهرسازی، گفت: آغاز بازسازی بافت های فرسوده از سوی وزارت راه و شهرسازی اقدامی مناسب و لازم بوده که باید برای مقاوم سازی سازه ها در راستای کاهش دغدغه های شهری انجام شود.

مهندس رجبی ، با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده ایمنی آن ها را افزایش می دهد، افزود: با ورود دولت به این بخش تشویق مردم برای حضور در عرضه و سرمایه گذاری در راستای بازسازی بافت های فرسوده فراهم می شود.

طرح بازسازی بافت های فرسوده جایگزین تامین مسکن نیست

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان، با تاکید بر اینکه طرح بازسازی بافت های فرسوده نمی تواند جایگزین طرح تامین مسکن در کشور شود، تصریح کرد: هر چند ضرورت احیای این بافت ها حس می شود اما دولت نمی تواند با تکیه بر این بخش نیاز کشور به مسکن را نیز پوشش دهد.

مهندس رجبی با بیان اینکه بسیاری از بافت های فرسوده در بهترین نقاط شهری قرار گرفته اند، گفت: متاسفانه از دست دادن کیفیت شهری در این بافت ها مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده که دولت اکنون باید با نوسازی این بافت ها در راستای بهبود شرایط حرکت کند.

دولت باید طرحی مشخص برای تنظیم بازار مسکن ارایه کند

وی ادامه داد: دولت برای جبران نیاز شهرها و همچنین کشور به مسکن باید طرحی مشخص ارایه کند و تکیه صرف به بازسازی بافت های فرسوده نمی تواند به تعادل میان عرضه و تقاضا در بخش مسکن کمک کند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان، یادآور شد: انتظار ما از وزارت راه و شهرسازی تولید مسکن در کنار نوسازی بافت فرسوده و مدیریت این حوزه با هدف تنظیم بازار است./

منبع پیام:خانه ملت


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :