رییس سازمان نظام مهندسی قم در نماز جمعه پردیسان: بازنگری درنظام مسکن وشهرسازی بامحوریت خانواده ضروریست.

نسخه چاپی  ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ -  ۱۰:۴۳ تعداد بازدید: 960


رییس سازمان در نماز جمعه پردیسان:
بازنگری در نظام مسکن و شهرسازی با محوریت خانواده ضروری است

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم  بازنگری در نظام مسکن و شهرسازی با محوریت خانواده را به عنوان یکی از سیاست های کلی نظام  ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی قم مهندس امین مقومی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم در نمازجمعه پردیسان قم گفت : در استان قم  به همه مجموعه های مساجد و حسینیه ها به صورت افتخاری توسط مهندسان  خدمات مهندسی ارایه می شود .


وی با اشاره به آغاز به کار سازمان نظام مهندسی از سال ۷۴ با مصوبه مجلس شورای اسلامی بیان داشت : امروز بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر از مهندسان استان قم در رشته های هفتگانه مهندسی عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم هستند و به مردم قم و ۵ شهر تابعه خدمات مهندسی ارایه می دهند.


مقومی در ادامه با بیان اینکه در زلزله های دهه های اخیر در کشور شاهد کاهش تلفات جانی و مالی بودیم افزود: اگر زلزله های منجیل ، بم و کرمانشاه را با یکدیگر مقایسه کنیم مشاهده می شود با رعایت حداقل های مقررات ملی ساختمان جان و مال مردم بیشتر محفوظ می ماند.


وی تصریح کرد : در سیاست های کلی نظام تقویت و کارآمدی نظام مهندسی تاکید شده است و امیدواریم تغییرات و اصلاحات در قوانین که قرار است ایجاد شود در این راستا باشد، ضمن اینکه بازنگری در نظام مسکن و شهرسازی با محوریت خانواده نیز از سیاست های کلی نظام در بخش خانواده است و ائمه جمعه از این تریبون مقدس می توانند نقش مهمی در تحقق و مطالبه آن داشته باشند.


مقومی با بیان اینکه فعالیت های نظام مهندسی در حوزه طراحی و نظارت معطوف است افزود: در عرصه اجرا متاسفانه شاهد هستیم ساخت و سازها گاهی از سوی افراد فاقد صلاحیت صورت می گیرد و از این رو حضور مجریان ذیصلاح و نظارت سازمان نظام مهندسی در راستای دفاع از سرمایه های ملی است.


وی عنوان کرد: در حوزه  آموزش ، نظارت و اخلاق مهندسی اقدامات خوبی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم صورت گرفته است که تمامی این هزینه ها از خود اعضای سازمان تامین شده است‌.


رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم  گفت: صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان سندی است که نشان دهنده کیفیت ساختمان است و  تلاش می کنیم از سال آینده واحد مشاوره ای در سازمان ایجاد شود تا مجتمع های مسکونی که نتوانستند پایان کار بگیرند مشکلات آنها بررسی و برای حل آن راهکارهایی ارایه شود.


وی در ادامه با اشاره به احداث مجتمع فرهنگی و ورزشی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در پردیسان گفت: فاز اول این مجموعه در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و در اختیار مهندسان و مردم منطقه پردیسان قرار می گیرد.


مقومی ابراز داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در سالهای اخیر چندین بار رتبه برتر مقررات ملی ساختمان را کسب کرد و مهندسان در فعالیت های خود، حفظ حقوق بهره برداران را در اولویت قرار می دهند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :