مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

نامه مهم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در مورد توقف اجرای شیوه نامه تبصره ۲ ماده ۲۴ ابلاغیه وزیر محترم راه و شهرسازی

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ -  ۲۱:۵۶ تعداد بازدید: 303

 

رئیس محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان (کلیهاستانها)

 سلام علیکم؛

      احتراماً، با توجه به سؤالات برخی ازاستانها، به اطلاع می رساند، بخشنامه اخیر وزارت راه و شهرسازی تحت عنوان شیوه نامه تبصره (2) ماده (24) آیین نامه اجرایی ماده (33)  قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، در جلسه شورای مرکزی مورخ 20/01/1397 مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید با توجه به مغایرتهای آن با آیین نامه ماده (33)، موضوع به وزیر محترم راه و شهرسازی منعکس و از ابلاغ آن خودداری گردد. نظر به اینکه مطابق ماده (23) قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، مسئولیت اجرای تصمیمات شورای مرکزی با رئیس شورا می باشد، لذا به صراحت اعلام می نماید که وفق مصوبه این شورا مبنی بر عدم ابلاغ بخشنامه مذکور، روسای سازمانها و اعضای هیات مدیره مجاز به اجرای آن نمی باشند و با متخلفین بر اساس ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد. شایان ذکر است بند (ج) ماده (23) آیین نامه اجرایی صرفاً  بر توجه به ابلاغیه ها و اطلاعیه های قانونی وزارت راه و شهرسازی تصریح دارد و ازطرف دیگر اعضاء سازمان به موجب بند (ت) ماده(44) آیین نامه متعهدند وظایفی را که از طریق نظام مهندسی استان و یا شورای مرکزی در چارچوب اهداف قانون و آیین نامه اجرایی تصویب و ابلاغ می گردد به انجام رسانند. مجدداً یادآوری می گردد که ابلاغ بخشنامه ها ومصوبات وزارت راه و شهرسازی به سازمانهای استان، به موجب بند (ذ) ماده (116) آیین نامه اجرایی ازوظایف و اختیارات رئیس شورای مرکزی است.

                                                                                                        

                                 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    فرج اله رجبی

                                                                                                                              رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :