وحدت سازمان نظام مهندسي و وزارت راه و شهرسازي در اجلاس بيست‌ويكم

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ -  ۱۹:۴۴ تعداد بازدید: 514


عباس وثیق نیا،عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در رشته شهرسازی معتقد است حضور مسئولان سازمان نظام مهندسی ساختمان و وزارت راه و شهرسازی در اجلاس بیست‌ویکم زمینه گفت‌وگو و وحدت بین این دو نهاد را ایجاد می‌کند.

عباس وثیق‌نیا در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برگزاری اجلاس بیست‌ویکم را یک فرصت دانست و اظهار کرد: براساس قانون، سازمان نظام مهندسی کشور باید هرساله این اجلاس را برگزار کند؛ این اجلاس بهترین فرصت است تا تعاملی سازنده بین سازمان نظام مهندسی با سازمان‌هایی که با آن در ارتباط هستند، ایجاد کند.

رئیس گروه تخصصی شهرسازی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: اجلاس بیست‌ویکم برای سازمان ویژه است؛ زیرا سازمان، وارد بیست‌ویکمین سال تأسیس خود می‌شود. هنگامی که سن از ٢٠ عبور می‌کند، رشد و پختگی به همراه دارد؛ بنابراین، ورود سازمان نظام مهندسی نیز به دهه سوم عمر خود نشان از قوام‌یافتگی این سازمان دارد.

این عضو اصلی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در رشته شهرسازی در ادامه با بیان این‌که در حال حاضر اختلاف‌ها یی بین سازمان نظام مهندسی و وزارت راه، مسکن و شهرسازی وجود دارد، گفت: در این شرایط، برگزاری این اجلاس می‌تواند بین وزارت‌خانه و سازمان، وحدت ایجاد کند؛ زیرا مسئولان هر دو نهاد در اجلاس حضور دارند و امکان گفت‌وگو بین آن‌ها فراهم است؛ بنابراین، هیأت عمومی باید از این شرایط پیش‌آمده استفاده کند.

وی اضافه کرد: سازمان‌های نظام مهندسی مانند شرکت‌های سهامی باید هرساله مجمع عمومی برگزار کند؛ هر استانی مجمع عمومی جداگانه دارد که در مجمع سالیانه آن‌ها به مسائلی همچون انتخاب هیأت مدیره، انتخاب بازرسی و بررسی درآمدها پرداخته می‌شود؛ شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی از نمایندگان هیأت‌مدیره استان‌ها تشکیل شده است.
در حال حاضر، مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی با حدود ٣۶٠نفر برگزار می‌شود که به موضوعات مختلف از جمله بودجه، درآمد، راهبردها و سرانه‌ها در سازمان خود می‌پردازند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :