در کمیسیون فنی اجرایی نظام مهندسی مطرح شد: لزوم یکپارچه سازی پروژه های دولتی و غیر دولتی مهندسی

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ -  ۱۳:۴۹ تعداد بازدید: 563«محمد علی لطف الهی» عضو هیات مدیره نظام مهندسی آذربایجان شرقی و رئیس کمیسیون نظام فنی اجرایی سازمان نظام مهندسی کشور گفت: در ابتدای جلسه گزارشی از عملکرد کمیسیون فنی اجرایی نظام مهندسی ارائه شد. سپس همکاران در جلسه پیشنهادات خود را برای شعارهای این کمیسیون که قرار است در اجلاس بیست و یکم مطرح شود؛ ارائه کردند و به جمع بندی نهایی رسیدیم.
لطف الهی ادامه داد : از دیگر مباحث اصلی مطرح شده در این جلسه که در گذشته هم به عنوان اهداف اصلی کمیسیون فنی اجرایی سازمان نظام مهندسی کشور مطرح شده بود، یکپارچه سازی در سطح کشور در زمینه پروژه های دولتی و غیر دولتی بود. سیستم اجرایی پروژه های دولتی توسط وزارت راه و شهرسازی تدوین شده و عملکرد قابل قبولی داشته است و کماکان نیز مرتب پیگیری و ارزیابی میشود. همچنین سیستم نظام فنی و اجرایی برای پروژه ها و پیمانکارانی که با دولت کار میکنند به صورت مرتب تنظیم و به روز میشوند. اما فاصله بین پروژه های مردم ساز که توسط سازمان نظام مهندسی مدیریت میشوند با عملکرد وزارتخانه در این مورد تفاوت هایی دارد و هدف ما این است که در این زمینه به یک جمع بندی کلی رسیده و نقاط ضعف و قوت یکدیگر را بشناسیم و نقاط ضعف سازمان نظام مهندسی در این زمینه را مرتفع کنیم.
عضوهیات مدیره نظام مهندسی آذربایجان شرقی اظهار کرد: در این جلسه همچنین درمورد مجریانی که سازمان نظام مهندسی برای پروژه های مختلف در نظر می گیرد که در استان ها با تفاوت های مختصری اجرا می شوند تصمیماتی برای یکسان سازی گرفته شد. 
رئیس کمسیون نظام فنی اجرایی سازمان نظام مهندسی کشور در پایان گفت: در این جلسه همچنین درباره های همسان سازی و مدیریت آزمایشگاه های سراسر کشورمباحثی مطرح شد. آزمایشگاه ها و مدیریت آنها در کشور بخصوص در مورد پروژه های محلی آنچنان که باید مورد توجه و بررسی قرار نمیگیرند. خوشبختانه در این زمینه پیشنهادات قابل تاملی از طرف همکاران ارائه شد که امیدوارم به نتایج خوبی نیز منجرشود.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :