نشست خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی برگزار شد اجلاس بیست‌و‌یکم یکی از مهم‌ترین اجلاس‌های سازمان نظام مهندسی است

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ -  ۱۹:۲۵ تعداد بازدید: 298

 

نشست خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی برگزارشد

 

اجلاس بیست‌و‌یکم یکی از مهم‌ترین اجلاس‌های سازمان نظام مهندسی است

 

نشست خبری بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور 19 تیر در ساختمان شورای مرکزی برگزارشد. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در ابتدای این نشست « فرج الله رجبی »رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، گفت: اجلاس بیست و یکم شاید یکی از مهم‌ترین اجلاس‌های سازمان در دهه اخیر باشد. مسایل بسیار مهمی هم در سازمان و هم در خارج از سازمان در حوزه مهندسی ساختمان وجود دارد که لازم است در موردشان  بحث و تبادل نظر شود ونیز تصمیم‌هایی اتخاذ شود تا با گره گشایی ازمشکلات آنچه به مصلحت کشور است، انجام داده شود.

رجبی اظهار کرد: طبیعی است که رویکرد ما هم به عنوان اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشوروهم به عنوان یک مهندس حرفه‌ای این است که چگونه از دغدغه‌های این سازمان و مهندسان عضو آن صحبت و دفاع  کرده و از مسایل و مشکلاتی که برای این صنف پیش آمده گره‌گشایی کنیم.

رجبی گفت: تلاش می‌کنیم با همفکری یکدیگر آغازگر اقدامات خوبی در حوزه ساخت و ساز و حوزه مسکن باشیم و در مسیر ارتقا خدمات مهندسی کوشش کنیم.


عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : پیشنهادی به کمیسیون عمران مجلس رسیده وپذیرفته شده که بر اساس آن نظام مهندسی ساختمان کشور جزیی از نظام فنی اجرایی کشور شود .

او با بیان این که اگردرحوزه مسکن برنامه‌ریزی نداشته باشیم، امکان نداردآمار اشتغال‌زایی مورد نظردولت محقق شود، اظهار کرد: برای عبور از این گذرگاه نیازمندارائه، پیگیری و انجام برنامه‌های مشخص در حوزه ساخت و ساز مسکن هستیم که قطعا می‌تواند مشکل بیکاری را کاهش داده و کارخانه‌های تولیدی را به تحرک وا دارد.


عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت باید از بودجه وزارتخانه‌ها وبانک مرکزی بکاهد تا بتواند در بخش مسکن مداخله کند. باید ببینیم چه نوع مسکنی می‌خواهیم و ارتباط بین تولیدکننده و مصرف‌کننده را چگونه ایجاد کنیم.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :