تشکیل دوره های آموزشی برای تربیت مدرسان طراحی

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ -  ۱۱:۴۶ تعداد بازدید: 593

کمیسیون کمیته راهبردی گاز و مکانیک در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد
آموزشی برای تربیت مدرسان طراحی و اجرای لوله فشار قوی گازهای تشکیل دوره 

«اصغر شیرازپور» کارشناس ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان درباره آنچه در کمیسیون کمیته راهبردی گاز و مکانیک در وزارت راه و شهرسازی گذشت ، اظهارکرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در رابطه با طراحی و نظارت بر اجرای شبکه لوله کشی گاز فشار قوی تفاهم نامه ای در سال 87 با وزارت نفت (شرکت ملی گاز) و وزارتراه و شهر سازی منعقد کرده است .

 اجرای تبصره ذیل ماده های آنبرای  ساماندهی طراحی، اجرا و نظارت براجرای لوله کشی گاز انواع متقاضیان عمده که میزان مصرفی ساعتی گاز آنها بیش از160متر مکعب در ساعت و با فشار گاز بیش از 25/0 پوند بر اینچ مربع است ؛  شیوه نامه اجرائی لازم تدوین و به تصویب ارکان تفاهم نامه رسید. 

وی در ادامه توضیح داد  : درماده 1 شیوه نامه یاد شده کمیته مشترک راهبردی متشکل از نمایندگان وزارت راه وشهرسازی، وزارت نفت و شورای مرکزی سازمان نام مهندسی ساختمان تعریف شده است و براساس ماده 6 این شیوه نامه هرگونه تفسیر، توسعه و تجدید نظر برعهده کمیته راهبردی است .

 بنا براین در تاریخ اول مرداد امسال به دعوت دفتر امورمقررات ساختمان وزارت راه و شهرسازی دومین جلسه کمیته راهبردی با حضور نمایندگان تام‌الاختیار ارکان تفاهم‌نامه تشکیل شده و در این جلسه موضوع آموزش مهندسان طراح، ناظر و مجریان مطرح شد. در این جلسه مقرر شد طبق بند 4  وظایف شورای مرکزی و شیوه نامه شورای مرکزی نسبت به تربیت مدرسان آموزشی ترتیباتی که در جلسه بعد تعیین خواهد شد ؛  اقدامات لازم انجام شود.  

 


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :