طرح از بین بردن موازی کاری ها در کمیسیون بیمه ، بانک و مالیات مطرح شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ -  ۱۷:۰۵ تعداد بازدید: 369


طرح از بین بردن موازی کاری ها در کمیسیون بیمه ، بانک ومالیات مطرح شد

خزانه دارسازمان نظام مهندسی درباره آنچه درکمیسیون بیمه ، بانک ، بازرسی فنی و مالیات مطرح شد ؛ گفت: در کمیسیون بیمه و بانک سه محور اصلی مورد بررسی قرار گرفت. درابتدا با یکی از شرکت‌های کارگزار بیمه جلسه‌ای داشتیم و مبحث ارائه خدمات الکترونیکی در بخش بیمه سازمان نظام مهندسی بررسی شد . در مورد تفاهم‌نامه با  بیمه سازمان تامین اجتماعی برای اعضای سازمان نیز مواردی مطرح شد.

دراین زمینه  مشاورحقوقی ویرایش نهایی تفاهم‌نامه را برای تجدید نظر به سازمان تامین اجتماعی ارسال خواهد کرد . 

امرالهی ادامه داد : موضوع دیگری که دراین جلسه مورد بررسی قرار گرفت ؛ نظام ارزیابی از بابت انضباط مالی است تا در دستور کار کمیسیون بیمه و بانک قرار بگیرد.

خزانه دار سازمان نظام مهندسی افزود: کمیسیون بیمه ، بانک ، بازرسی‌فنی ومالیات و کمیسیون مالی و مالیاتی با هم برگزارشد. دلیل این برگزاری همزمان این بود که برخی موازی‌کاری‌های این دو گروه حذف شوند. این مورد نیز یکی از طرح‌های مطرح شده  برای کمتر کردن هزینه و صرفه‌جویی بیشتر در مخارج سازمان است.  

امرالهی اظهار کرد:‌ در خصوص کمیته مالی و مالیاتی جلسه‌ای برگزارشد . در این جلسه پیشنهاد شد مکاتبه و جلسه ‌ای با معاونت مالیات برارزش افزوده سازمان امور مالیاتی برگزارشود تا ابهاماتی که در برخی از بخش‌ها وجود دارد ، رفع شود . 

همچنین پیشنهاد شد با وزارت راه و شهرسازی مکاتبه‌ صورت گیرد و سرفصل‌های دوره‌های آموزشی که می‌توانیم ، برگزار کنیم را ارائه و مجوزهای لازم را دریافت کنیم. لازم به ذکر است دوره‌های آموزشی که برای مهندسان در استان ها برگزار می‌شوند ؛ اگر مصوب آموزش عالی را داشته باشند از مالیات معاف خواهند شد. 

وی درپایان اظهار کرد: مقررشد ، دستورالعمل‌های جدید امور مالیاتی برای سازمان‌های استان‌ها ارسال شود تا بتوانند درامورمالیاتی‌ طبق آن ابلاغیه‌ صادر شود . 


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :