مناسبت ها

 

نشریه شمس

سال پانزدهم، شماره 114، تیر 97، 150 صفحه
 

نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

جستجو


 

کانال روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان


اخبار کوتاه ساختمان
...سایر

طرح و بررسی مهمترین مسائل سازمان نظام مهندسی ساختمان در نشست ۲۳۲ شورای مرکزی

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ -  ۰۸:۳۰ تعداد بازدید: 317

شورای مرکزی روز بیستم شهریور تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، در آغاز، مهندس رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور فرارسیدن ایام سالروز شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) را تسلیت گفت و گزارشی از امور جاری سازمان را بیان کرد. وی در مورد مسائل مالی پیش آمده در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اظهار داشت: این مسائل پس از دخالت های غیر قانونی اخیر در این سازمان اتفاق افتاد و افراد فرصت طلب سوء استفاده کردند. وی با اشاره به اینکه ایراد مهم مربوط به امضاء چک بدون سند ضمیمه آن بوده است افزود: شورای مرکزی در نامه ای به تمام استان ها خواستار ارائه گزارش دقیق حساب ها، معاملات کلان و دارایی های غیر منقول و منقول آنها شده است.

مهندس رجبی همچنین در مورد اهمیت تشکیل به موقع جلسات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها گفت: طبق قانون هر زمان عضوی از هیئت مدیره استعفاء می دهد، به خودی خود عضو علی البدل وی برای حضور در جلسه هیئت مدیره رسمیت پیدا می کند و نیازی به معطل ماندن کارها برای پروسه پذیرش استعفاء عضو اصلی نیست.

وی همچنین با تاکید بر مستقل بودن سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها، ضرورت اخذ مجوز مجامع عمومی آنها برای هرگونه بازرسی از حساب های مالی را خاطرنشان کرد. وی حمایت خود را از بازرسی های مالی در دست انجام دربرخی سازمانهای استان ها ابراز داشت و اظهار امیدواری کرد اینگونه بازرسی ها با اهداف و نتایج معقولی همراه باشد.

مهندس رجبی درباره مسائل مطرح شده با عنوان جایگزینی نظام فنی و اجرایی و سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: در اینجا تنها بحث استفاده از ظرفیت صلاحیت و تعیین صلاحیت های مهندسان مطرح بوده و هیچکدام جای دیگری را نمی گیرد و شورای مرکزی نیز وارد این موضوع نخواهد شد.

رجبی با انتقاد از برخی از ردّ صلاحیت ها در انتخابات هیئت مدیره دوره هشتم از سازمان های استان ها خواستار رصد دقیق روند برگزاری انتخابات برای هرگونه پیگیری قانونی شد.

در جلسه شورای مرکزی، مهندس رمضانی عضو هیئت رئیسه شورا ماموریت یافت به اتفاق خانم ها دکتر نصر و مهندس رادمهر در مورد  نحوه افزایش تعرفه خدمات مهندسی که در اجلاس 21 برانجام آن ها تاکید شده، گزارشی تهیه و به شورا ارائه کنند.

چگونگی تعیین تکلیف ارجاع کار کارشناسان ماده 27 وبرگزاری آزمون ماده 27 ،  تصویب پیشنهاد مهندس جی افرام عضو هیئت رئیسه شورا برای واگذاری تصمیم مربوط به نحوه تعیین تعداد اعضای واجد شرایط شرکت در انتخابات به تصمیم استان ها با تاکید بر جلب مشارکت هرچه بیشتر اعضا برای حضور در رای گیری ، تسریع در معرفی رئیس جدید صندوق مشترک،تعیین و تصویب میزان حق الزحمه اعضای هیئت های اجرایی و نظارت بر انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی و ارائه گزارشی از اقدامات کمیسیون آموزش شورای مرکزی توسط دکترجوان مجیدی رئیس این کمیسیون  و  گزارش مهندس امراللهی خزانه دار سازمان از وضعیت مالی بودجه سال 97،  از دیگر مواردمطرح شده در نشست 232 شورای مرکزی بود.

در این جلسه و در بخش نطق پیش از دستور، دکتر نصر، مهندس جی افرام، مهندس طاهری اصل و دکتر قناعت در مواردی چون ضرورت جلب مشارکت حداکثری اعضای شورا در پیشبرد امور، تعیین تکلیف آزمون ماده 27 – ویدئو کنفرانسی شدن برخی کمیسیون ها  و گروه های تخصصی برای صرفه جویی در ماموریت ها و هزینه ها، تشکیل به موقع جلسات شورا و ابلاغ دستور کارهر جلسه در زمان مقرر و نظارت مستمر شورا بر عملکرد استان ها تذکراتی دادند. درپایان مهندس رجبی از همگرایی و مشارکت فعال اعضای شورا در انجام وظایف محوله سپاسگزاری کرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :