مناسبت ها

 

نشریه شمس

سال پانزدهم، شماره 114، تیر 97، 150 صفحه
 

نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

جستجو


 

کانال روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان


اخبار کوتاه ساختمان
...سایر

بررسی پیش نویس نظام نامه نماسازی و سیمای ساختمان ها در گروه تخصصی معماری

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ -  ۰۸:۳۷ تعداد بازدید: 292

در جلسه گروه تخصصی معماری شورای مرکزی پیش نویس نظام نامه نماسازی و سیمای ساختمان ها بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، براساس مذاکرات این نشست طرح های معماری و شهرسازی با محوریت موضوعاتی چون زیباشناسی محیط و معماری، هماهنگی نمای بیرونی ساختمان ها و بسترِ قرارگیری آن و نیز نحوه اجرا و تطابق با متغیرهای محیط زیستی باید توسط صاحب نظران معماری و طراحان شهری کنترل شوند.
دکتر نصر رئیس گروه تخصصی معماری شورای مرکزی در تکمیل این خبر اظهار داشت، به منظور کنترل،  نظارت و مدیریت سیما و منظر شهری  نیاز به تدوین اسناد فرا دستی احساس می شود که بر اساس آنها طرح ها ساماندهی وهدایت شوند.
به گفته وی در پیش نویس نظام نامه نماسازی و سیمای ساختمان ها که در این گروه تخصصی در حال بررسی است علاوه بر الزامات عمومی، به مواردی چون ضوابط ابنیه واقع در محدوده های تاریخی، پیش آمدگی ها و بازشوها در نمای ساختمان و نورپردازی توجه شده است. در این نظام نامه ساختار اجرایی و نکات فنی مربوط به آن مطرح و فرایند بررسی طرح نمای ساختمان تشریح شده است.
اقدامات، الزامات و توصیه های لازم برای هریک از عناصر فرم و شکل، رنگ و مصالح، عناصر تاسیساتی و سایر ملحقات از جمله محورهای مذاکرات گروه تخصصی معماری شورای مرکزی در بررسی پیش نویس نظام نامه نماسازی و سیمای ساختمان هاست.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :