حدود ۲۰ استان در هیات مدیره نماینده شهرسازی ندارند

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ -  ۱۰:۲۵ تعداد بازدید: 1509

رئیس گروه تخصصی شهرسازی شورای مرکزی، با انتقاد از آیین نامه هایی که باعث کاهش تعداد کاندیداها در انتخابات هیات مدیره استان ها شده، از نبود نماینده ای از رشته ترافیک در هیات مدیره حدود 24 استان خبر داد.
عباس وثیق نیا در گفت و گو با روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اظهار کرد: براساس آئین نامه اصلاحی سال 1394 افرادی می توانند کاندید هیات مدیره شوند که گواهی پایه یک اشتغال به کار داشته باشند.
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان این که این آیین نامه باعث ایجاد محدودیت برای کاندیداتوری شده وتعداد اعضایی که ثبت نام کرده بودند نسبت به دوره قبل کاهش یافته است، گفت: هنگامی که تعداد کاندیداها کم باشد، مشارکت نیز محدود خواهد شد که این موضوع جای نگرانی دارد و ممکن است روی دلبستگی اعضا به سازمان نیز تاثیر بگذارد.
وی افزود: این محدودیت ها باعث شده تا بسیاری از استان ها در رشته های ترافیک، شهرسازی و نقشه برداری نماینده نداشته باشند. همچنان که در حال حاضر نیز 5 استان در  رشته شهرسازی، 14 استان در رشته ترافیک و حدود 5 استان در رشته نقشه برداری نماینده ای در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خود ندارند.
وثیق نیا بیان کرد: با این آئین نامه جدید حدود 20 استان در رشته شهرسازی، حدود 24 استان در رشته ترافیک و چندین استان نیز نماینده تخصصی نقشه برداری در هیات مدیره نخواهند داشت که باید نگاهی دیگرگونه نسبت به این 3 رشته ایجاد شود. 
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از مکاتبه با وزیر راه و شهرسازی و هیات دولت با این محور  که نگاهی ساده تر مسائل داشته باشند خبر داد گفت: این مکاتبات هنوز به نتیجه نرسیده است.
وی با اشاره به این که رشته هایی مانند شهرسازی، ترافیک و نقشه برداری های اجتماعی عرصه های گسترده ای دارند، تاکید کرد: حضور نمایندگان این رشته ها در هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان، باعث می شود مسئولیت های اجتماعی نیز مورد توجه قرار بگیرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :