طرح اعطای صلاحیت کارشناسی در نیروگاه های برق به مهندسان عضو سازمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ -  ۱۲:۱۷ تعداد بازدید: 507

گروه تخصصی برق شورای مرکزی با نگاه ویژه برای توسعه اشتغال مهندسان برق، عقد تفاهم نامه ای را با وزارت نیرو در دستور کار دارد که به موجب آن امور کارشناسی تخصصی در حوزه نیروگاه ها و بهره برداری آنها برعهده مهندسان رشته برق عضو سازمان گذاشته می شود.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، مهندس جی افرام عضو هیئت رئیسه شورا در توضیح این خبر گفت: برای بهره وری بیشتر نیروگاه ها و رفع اختلافات  احتمالی فنی، تخصصی و اقتصادی بین نیروگاه ها و بهره برداران، باب همکاری خوب و امیدوار کننده ای وزارت نیرو باز شده تا با آموزش و اعطای صلاحیت کارشناسی به مهندسان رشته برق بتوان در جهت استفاده از تخصص آنها اقدام کرد. به این ترتیب علاوه بر اشتغال مولد و مفید مهندسان برق، خدمتی تازه در حوزه صرفه جویی اقتصادی و بهره وری انرژی و تامین منافع ملی صورت می پذیرد. 
وی همچنین عقد یک تفاهم نامه سه جانبه برای نظارت بر برق کلیه اماکن و برقراری انشعابات برق را گام موثری در جهت ایجاد حوزه جدید اشتغال و خدمت برای مهندسین برق توصیف کرد و ارتقاء شبکه های برق و افزایش ایمنی را از پیامدهای مفید آن دانست. این تفاهم نامه با بازنگری و اصلاح شیوه نامه ای که از قبل تدوین شده، امکان پذیر خواهد شد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :