مهمترین مباحث مطرح شده در نشست امروز شورای مرکزی سازمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ -  ۰۸:۵۹ تعداد بازدید: 273

مشکلات و مباحث مربوط به خدمات فنی و مهندسی در نشست اعضای شورای مرکزی و روسای سازمان های استان ها بررسی شد.
 به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی, جلسه ۲۳۳ این شورا با حضور جمعی از اعضای اصلی و علی البدل این شورا و روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها در تاریخ ۲۹ آبان 97 در سالن جلسات شورای مرکزی برگزار گردید.
 در این جلسه درخواست کتبی به امضای ۱۳ نفر از اعضای شورا قرائت گردید که در آن عطف به نامه شماره 10204/د/ش م مورخ ۲۷ آبان ۹۷ دبیر اجرایی شورای مرکزی، از ریاست شورا و هیئت رئیسه شورا درخواست گردید با عنایت به رویکرد جدید وزارت راه و شهرسازی به حوزه مسکن و رونق ساخت و ساز جلسه مذکورصرفا به بحث و بررسی و کسب نظر همکاران در خصوص مشکلات و موارد مربوط به خدمات مهندسی بپردازد. و ضمن جمع‌بندی مطالب نسبت به ارائه آن به وزیر محترم راه و شهرسازی اقدام گردد.
 از جمله مهمترین موارد مطرح شده در این نشست اتخاذ تدابیر لازم برای برون رفت ازشرایط مالی نامناسب استانها، تعیین تکلیف تعرفه خدمات مهندسی در سال ۹۷ ،تعیین تکلیف ۵درصد حق السهم سازمان ها ازخدمات مهندسی، چگونگی اقدامات استان ها در دبیرخانه های خط مشی که به آنها واگذار شده، چگونگی اصلاح و تغییر بودجه سال 97 و تنظیم بودجه سال ۹۸ بر مبنای میزیان درآمدهای محقق شده تاکنون، اصلاح ساختار کنترل و بازرسی نقشه ها، اصلاح تعداد و ظرفیت کار مهندسین و .... بود.
 در این جلسه مهندس رجبی ریاست سازمان از تصمیم برای راه‌اندازی حوزه نظارت و بازرسی در شورای مرکزی با هدف صیانت از بهره برداران، مهندسان و سازمان‌های نظام مهندسی خبر داد و گفت: تلاش می‌شود طی دو سه ماه آینده مباحث تشکیلاتی، شفافیت و انضباط مالی و ارتقاء خدمات مهندسی به نفع بهره بردار در جلسات فوق العاده شورای مرکزی نهایی شود. 


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :