مهندس رجبی:" نگاه ما در جشنواره ملی نشریات تخصصی صنعت ساختمان، معرفی توانمندی های سازمان نظام مهندسی ساختمان در این حوزه است"

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ -  ۰۹:۳۲ تعداد بازدید: 732

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی،در آستانه برگزاری جشنواره ملی نشریات تخصصی صنعت ساختمان از سوی مهندس فرج اله رجبی،رئیس شورای مرکزی پیامی به این شرح انتشار یافت:
بسمه تعالی
امروزه به درستی می‌توان ساختمان‌سازی را یک هنر- صنعت قلمداد نمود و همانطورکه می‌دانیم صنعت ساختمان رابطه‌ی تنگاتنگی با حوزه‌ی فنّاوری دارد. از‌این‌رو به روز کردن دانش و علم متخصصین در این زمینه امری ضروری است. برای نیل به این مقصد ابزارهای متنوعی وجود دارد كه از آن جمله مطبوعات و رسانه‌‌ها و بالاخص نشریات چاپی از جايگاه قابل توجهی برخوردارند.

نشریات در ساختار سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان از دو جنبه حائز اهمیت است. نخست اینکه منعکس‌کننده‌ی فعالیت‌ها و خدمات سازمان‌ها به شهروندان است که این امر در سازمان‌های مردم نهادی چون نظام‌مهندسی ساختمان از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و دوم اینکه این نشریات می‌توانند منعکس‌کننده‌ی آخرین دستاوردهای علمی و یا تجارب ارزشمند جامعه‌ی مهندسی باشند.

علاوه بر موارد مذکور، سازمان نظام‌مهندسي ساختمان در راستاي فرهنگ‌سازي، ارتقاء دانش و معلومات مهندسين عضو و همچنین بهره‌برداران به انتشار نشريات فنّی-تخصصی در سازمان‌هاي نظام‌مهندسي ساختمان در استان‌هاي كشور اهتمام ورزيده است؛ هرچند كه در حال حاضر چاپ اين نشريات در برخي استان‌ها متوقف شده است و يا به صورت نامنظم به چاپ مي‌رسد و یکی از اهداف برگزاری این جشنواره ترغیب استان‌ها به فعالیت پیوسته و فعال در این زمینه است.

در سال‌های پیشین جشنواره‌ی نشریات تخصصی صنعت ساختمان به میزبانی استان قزوين و همچنین جزيره‌ی كيش برگزار شده است و جشنواره‌ی امسال را می‌توان در راستای آنان قلمداد کرد؛ امّا از‌آنجائی‌که در این دوره نشریات برون سازمانی مرتبط با صنعت ساختمان نیز شرکت کرده‌اند عنوان «اوّلین جشنواره نشریات تخصصی صنعت ساختمان» را برگزیدیم.

 نگاه ما در این جشنواره معرفی توانمندی‌های سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در این حوزه است و با برگزاری دوره‌های گذشته‌ی این جشنواره شاهد توانمندشدن قلم‌ این نشریات به منظور ایجاد ارتباط مؤثر، تبادل اطلاعات میان دست‌اندرکاران، رصد نمودن و آشنایی با توانایی‌های عرصه‌ی خبر، حمایت، تقویت و ترویج فعالیت‌های گروهی در میان سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان بوده‌ایم. همچنین معرفی الگوی مناسب در این حوزه می‌تواند به ایجاد بستر شکوفایی و بالندگی در خلاقیت دست‌اندرکاران نشریات سازمان‌ها کمک شایان توجهی نماید و همه‌ی این دلایل سبب شد که شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان اقدام به برگزاری جشنواره‌ی نشریات تخصصی صنعت ساختمان در مقیاس ملّی کند.

امید که در این جشنواره با ارائه‌ی الگوهایی مناسب و ایجاد یک رقابت سالم موجبات ارتقای کیفی این نشریات را فراهم آوریم. در پایان بر خود لازم می‌دانم از معاونت محترم مطبوعات وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که در برگزاری این جشنواره با ما همکاری نمودند و مسئولیت داوری این آثار را برعهده گرفتند، تشکر و قدردانی نمایم.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :