پيوست رسانه اي، ضرورتي براي پيشبرد فرآيند توسعه

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ -  ۰۹:۳۶ تعداد بازدید: 1012

دکتر سلطانی فر معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در اولین جشنواره ملی نشریات صنعت ساختمان به تفصیل درباره ملاک های توسعه یافتگی و الزام های آن در جامعه امروز ما سخن گفت.وی با اشاره به اینکه برای ارزیابی توسعه یافتگی نیازمند ملاک های کیفی هستیم، اظهار داشت: نوع نگاه و کیفیت رسانه ها اعم از عمومی و تخصصی، تعداد و نوع مخاطبان آنها و میزان دسترسی به اطلاعات در حوزه رسانه ها از مهمترین معیارهایی است که مورد توجه قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، سلطانی فر با اشاره به تعداد زیاد مجوزهای صادره برای انتشار مطبوعات و رسانه های مجازی گفت: اگر قرار بود آمار تعداد این جراید و سایت ها در حوزه توسعه اثر مستقیم داشته باشند،باید در حوزه های اقتصاد و فرهنگ بالاترین امتیاز را داشته باشیم اما این کافی نیست و لازم است کیفیت تولیدات و نحوه اثرپذیری و اثرگذاری آنها مورد توجه قرار گیرد.
دکتر سلطانی فر از رسانه ها به عنوان پل ارتباطی بین حوزه های تخصصی و مخاطبان یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین وظیفه رسانه ها نظارت بر رفتارها در محیط های گوناگون است و نباید صرفاً از بالا به پایین اطلاع رسانی کرد بلکه اطلاع یابی مقدم بر اطلاع رسانی است تا آنچه را مردم می خواهند درک کنیم و به آنها جامه عمل بپوشانیم.
وی از پیوست رسانه ای به عنوان یک ضرورت در توسعه یاد کرد و با توصیف آن به عنوان یک موجود زنده که از ابتدای خلق موضوع تا آخر با آن همراه است خواستار توجه به آن شد. ناطق از مجریان خواست از لحظه شروع هر نوع پروژه برای چگونگی پیاده سازی طرح و ادامه آن و برای چگونگی همراه شدن مردم با آن، از  پیوست رسانه ای استفاده کنند.
دکتر سلطانی فر ضرورت نگاه ویژه به حوزه مطبوعات تخصصی را یادآور شد و گفت: در حوزه صنعت ساختمان محتوای خوب و موفقی شکل گرفته و حضور نیروهای جوان و فعال در ترویج و معرفی صنعت ساختمان به عنوان موتور محرکه اقتصادی شایان تحسین است.
دکتر سلطانی فر تأکید کرد: حوزه رسانه امروز بر پایه رسانه موبایل در حال شکل گیری است و وظیفه داریم دیتاهای خود را در این پلتفرم ها وارد کنیم و آنها را با نگاه تعاملی با مخاطبان و ذینفعان شکل بدهیم.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :