پیشگیری از وقوع جرم به معنی مشارکت و تعامل سازنده با ارگان هاست.

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ -  ۱۳:۲۸ تعداد بازدید: 118

در دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی با مدیر کل راه و شهرسازی استان، مهندس شرکاء رئیس سازمان گزارش اجمالی از فعالیت های هیات مدیره سازمان در دوره جدید را ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی، در این دیدار که معاون پیشگیری از جرم دادگستری خراسان رضوی نیز حضور داشت، دکتر محمدرضا اخوان عبداللهیان مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی اظهار کرد: هیات مدیره سازمان، وام دار حقوق شهروندان و مهندسان است؛ حقوق مردم یعنی محصول کار مهندسان، یعنی ساختمان های باکیفیت و حقوق مهندسان به معنی ایجاد بستر مناسب، سالم و رقابتی برای فعالیت اعضاء و شفاف سازی است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان گفت: شناخت اولویت های سازمان امری بسیار مهم است . توجه به مباحثی همانند شهرسازی اسلامی-ایرانی که منشور آن توسط مقام معظم رهبری تدوین و ابلاغ شده است، طیف وسیعی از مهندسان متخصص، مبتکر و متعهد را جهت عملیاتی کردن آن می طلبد.
وی ادامه داد: مدیران شهری در این زمینه می‌توانند پایه گذار، تصمیم گیر و تصمیم ساز باشند.
دکتر اخوان عبداللهیان از تلاش های گسترده هیات مدیره سازمان در زمینه مبارزه با دلالان، شفافیت، ایجاد سامانه ساجام جهت کسر ظرفیت، ثبت اثر انگشت بیش از ۹ هزار نفر از مهندسان، ایجاد کارتابل الکترونیکی جهت ارایه گزارش های مرحله ای به سازمان و برون سپاری خدمات در زمینه هایی که با قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان منافاتی نداشته باشد، تشکر و قدردانی کرد و حمایت همه جانبه خود را از فعالیت های هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی اعلام داشت.
در این جلسه، قاضی سید امیر مرتضوی معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خراسان رضوی عنوان کرد: تصمیم گیری در نهادهایی که با مردم در ارتباط هستند؛ بسیار حساس و وظیفه برای مدیران آن سازمان سنگین است، زیرا مدیران از یک سو با شناسایی و تشخیص و تفکیک اولویت‌های سازمان باید از بروکراسی‌های اضافی و‌ موازی کاری کم کنند و از سوی دیگر بدون فوت وقت در صدد جایگزینی  سیستم‌ها و سامانه‌های هوشمند جهت کمک به بهره وری سازمانی بهینه شوند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، تلاش‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در سنوات گذشته پیرامون بحث گاز گرفتگی و مرگ خاموش شهروندان را ستود و همکاری های مشترک بین معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری مشهد را در جهت بازدید های رایگان در مناطق کم برخوردار عامل موثر در کاهش آمار دانست.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :