تابلوهای تبلیغات درون شهری و برون شهری عامل یک سوم حوادث ترافیکی

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ -  ۱۴:۰۶ تعداد بازدید: 190

جلسه شورای عالی ترافیک کشور با حضور رئیس شورای عالی استان ها، رئیس پلیس راهور ناجا و جمعی از مدیران حوزه حمل و نقل همگانی در وزارت کشور برگزار شد.
سردار مهری رئیس پلیس راهور ناجا در این جلسه گفت: 35 درصد از جان باختگان تصادفات ترافیکی درون شهری و برون شهری بر اثر عدم توجه راننده به جلو می باشد، پیشنهاد می شود که در مورد تابلوهای تبلیغات شهری و برون شهری توجه و اقدامات لازم انجام شود.
در ادامه رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: دستورالعمل استفاده از تابلوهای تبلیغاتی و مبلمان شهری 2 تا 3 هفته آینده به شهرداری های کل کشور ابلاغ می شود.
دکتر مهدی جمالی نژاد افزود: این دستورالعمل در قالب «دستورالعمل انواع تبلیغات محیطی در معابر شهری» به عنوان سند بالادستی برای شهرداری های کل کشور و به منظور یکسان سازی و ساماندهی وضعیت تابلوهای شهری تدوین شده است. 
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح مشکل آشفتگی تابلوهای تبلیغاتی در شهرهای کشور حل می شود و یک وحدت رویه برای استفاده از این تابلوها در تمام شهرها به وجود می آید.
وی افزود: تبلیغات روی خوروها و وسایل حمل و نقل عمومی به نوعی ممنوع است مگر این که در شورای عالی ترافیک در موارد خاصی مصوب شود.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :