مناسبت ها

 

نشریه شمس

سال پانزدهم، شماره 114، تیر 97، 150 صفحه
 

نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

جستجو


 

کانال روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان


اخبار کوتاه ساختمان
...سایر

آغاز به کار همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی در اصفهان

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ -  ۱۲:۲۶ تعداد بازدید: 182

آغاز به کار همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی در اصفهان
همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی از صبح امروز در سالن همایش های دانشگاه آزاد اصفهان با حضور تنی چند از مسئولان بلند پایه وزارت راه و شهرسازی، دکتر جواهری دبیر اجرایی شورای مرکزی، هیئت رئیسه و اعضای شورای مرکزی و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان آغاز به کار کرد. 
در مراسم افتتاحیه این همایش، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان گفت: در ایران ۵ برابر کشورهای اروپایی در ساختمان‌ها انرژی مصرف می‌کنیم همچنین مصرف سوخت در کشور ما برابر با چین است که جمعیتی چندین برابر ما دارد.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از گزارش اولیه دریافتی از  روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، غلامحسین عسگری روز چهارشنبه – ۲۶ دی ماه- در همایش ملی ساختمان پایدار و انرژی، اظهار کرد: به اندازه کافی دستور العمل مرتبط با بهینه سازی انرژی در ساختمان ‌ها داریم ولی به آن عمل نمی‌شود، و امیدوارم این همایش قدم اساسی برای صرفه جویی انرژی باشد.
وی افزود: در بخش برق نیز هر سال اصفهان با مشکل رو به‌رو است، گاز را نیز هر ساله در ساختمان‌هایی که بر اساس اصول ساختمان سازی ، ساخته نشده به مقدار زیادی هدر می‌دهیم.  
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با اشاره به بازدید از دشت های مختلف اصفهان، خاطر نشان کرد:  فرونشست‌های بی حدی داریم، اخیرا استان اصفهان دچار فرونشست شده است و این یعنی ما بیش از حد از آب های زیر زمینی استفاده کرده‌ایم و باید فکری کرد. ان شاءالله بتوانیم میراثی که در اختیار ماست برای آیندگان حفظ کنیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان نیز در این همایش از تشکیل دبیرخانه بهینه سازی مصرف انرژی در اصفهان خبر داد و گفت: این دبیرخانه ایجاد همگرایی بین جامعه دانشگاهی و راهبرد سیاست‌های موجود با همکاری و حمایت همه دستگاه‌های اجرایی استان را در دستور کار دارد.
حمید رضا امیرخانی اضافه کرد: این دبیرخانه به منظور سیاستگذاری بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها، اجرای مقررات ملی ساختمان و دست یابی به خط مشی قانون نظام مهندسی ساختمان، ارتقای دانش فنی مجریان این قانون و بازنگری مبحث نوزدهم که صرفه جویی را مد نظر دارد ایجاد شده است. مشارکت در پیش‌برد اهداف وزارت راه و شهرسازی در اجرای ماده ۱۸ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و توسعه انرژی‌های تجدید پذیر، از دیگر اهداف این دبیرخانه است.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :