مناسبت ها

 

نشریه شمس

سال پانزدهم، شماره 114، تیر 97، 150 صفحه
 

نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

جستجو


 

کانال روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان


اخبار کوتاه ساختمان
...سایر

برگزاری نخستین نشست کمیسیون رؤسای سازمان ها در دوره جدید فعالیت هیئت مدیره استانها

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ -  ۱۷:۲۱ تعداد بازدید: 331

برگزاری نخستین نشست کمیسیون رؤسای سازمان ها در دوره جدید فعالیت هیئت مدیره استانها

 نخستین نشست رسمی روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها در دوره هشتم هیئت مدیره،  روز دهم بهمن با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، مهندس رجبی رئیس شورای مرکزی در این نشست ضمن خوشامد به رؤسای سازمان ها و آرزوی موفقیت برای آنها در دوره جدید هیات مدیره ها در پاسخ رؤسای سازمان ها برای رفع ابهام در زمینه بخشنامه ها و شیوه نامه‌های ابلاغی وزیر سابق راه و شهرسازی اظهار داشت:  شورای مرکزی قبلا هم به صورت رسمی و کتبی موضع رسمی خود را به سازمان های نظام مهندسی استان ها اعلام نموده است.
به گفته وی رویکرد جدید وزیر راه و شهرسازی تعامل با سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان است و ما نیز استقبال نموده ایم و توافق کرده ایم کارگروه مشترکی تشکیل و در خصوص موضوعات مورد اختلاف با مسئولان وزارتخانه مذاکره کنند.
 تقویت برگزاری جلسات به صورت ویدیو کنفرانس و استفاده از نخبگان جامعه مهندسی در جهت ارتقاء محتوای جلسات، وحدت رویه سازمان‌ها و پیشگیری از موازی‌کاری استان ها به ویژه در مواردی چون فرهنگ سازی برای ساخت و ساز فنی-تخصصی از جمله عناوین مطرح شده در این نشست بود.
در پایان نشست کمیسیون رؤسای سازمان های استان ها،  مهندس مقومی، دبیر کمیسیون و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در گفتگو با روابط عمومی شورای مرکزی عمده موارد مطرح شده در کمیسیون‌ها را مشکلاتی دانست که رؤسای سازمان ها درخواست پیگیری آنها را داشته اند. این موارد عمدتاً حول محور هایی چون بخشنامه‌های قبلی وزارت راه و شهرسازی، تعرفه خدمات مهندسی سال ۹۸،  مبانی قیمت‌گذاری، تعرفه شناسنامه فنی ملکی، موضوع دفاتر مهندسی و موارد مرتبط با مجامع عمومی استان ها بود.
در مورد اصلاح نظام نامه های اداری تشکیلاتی و مالی معاملاتی نیز مقرر شد در جلسه مشترک تعدادی از رؤسای سازمان ها با کمیته مالی شورای مرکزی، دیدگاههای اصلاحی ضروری مطرح و پیگیری شود. پیگیری سیاست تعامل با وزارتخانه و پیشنهاد نشست مشترک رؤسای سازمان ها با وزیر و مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود. همچنین گزارشی از برخی طرح ها و لوایح مرتبط با سازمان در هیئت دولت و مجلس شورای اسلامی نیز مطرح و بحث و بررسی لازم صورت پذیرفت.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :