مناسبت ها

 

نشریه شمس

سال پانزدهم، شماره 114، تیر 97، 150 صفحه
 

نرم افزار

دریافت نسخه اندروید
 

جستجو


 

کانال روابط عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان


اخبار کوتاه ساختمان
...سایر

دعوت از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم برای ارائه طرح جامع بهسازی و توسعه مسجد اعظم قم

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ -  ۰۸:۱۶ تعداد بازدید: 159

دعوت از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم برای ارائه طرح جامع بهسازی و توسعه مسجد اعظم قم
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، آیت الله سید محمد جواد علوی بروجردی در دیدار اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با اشاره به مشکلات هسته مرکزی شهر قم اظهار داشت: خوشبختانه در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و هسته مرکزی قم صورت گرفته است اما باید دسترسی مردم به حرم مطهر آسان تر شود که متاسفانه امروز با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستیم.
آیت الله علوی بروجردی افزود:در تمامی طرح هایی که در اطراف حرم مطهر و بافت هسته مرکزی قم اجرا می شود باید مشکلات مردم در نظر گرفته شود و این مشکلات به حداقل برسد .
 آیت الله علوی بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظارت در بخش ساخت و ساز بسیار حائز اهمیت است گفت: باید به گونه ای اقدام شود تا مردم در دریافت پروانه های ساختمانی و مجوز ساخت و ساز وقت کمتری صرف کنند و موانعی که در این زمینه وجود دارد باید مرتفع و از طرفی نیز باید نظارت ها در ساخت و ساز جدی گرفته شود.
وی عنوان داشت: باید شرایطی فراهم شود تا کسانی که می خواهند ساخت و ساز کنند با کمترین تردد به ادارات مرتبط ، مجوز های لازم را اخذ کنند که استفاده از بسترهای الکترونیکی در این زمینه می‌تواند کارساز باشد که خوشبختانه بر اساس گزارش های ارائه شده نظام مهندسی قم در بخش‌هایی ورود کرده است.
آیت الله علوی بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت ظاهر و نمای ساختمان با بیان اینکه متاسفانه امروز نمای ساختمان ها در قم سبک و سیاق خاصی ندارد اظهار داشت : خوشبختانه اقداماتی در زمینه ممنوعیت نمای رومی در شهر قم صورت گرفته که البته این اقدامات کافی به نظر نمی رسد و باید جایگزینی برای این مدل به شهروندان معرفی شود.
آیت الله علوی بروجردی همچنین از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم خواست تا طرح جامعی در زمینه توسعه و بهسازی مسجد اعظم قم آماده کنند تا این مسجد بتواند خدمات بهتری به زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(س) و همچنین حوزویان ارائه کند .
مهندس امین مقومی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در ابتدای این دیدار گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه کرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :