بررسی مهمترین مسائل رشته تخصصی ترافیک در شورای مرکزی سازمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ -  ۲۳:۰۶ تعداد بازدید: 138

 بررسی مهمترین مسائل رشته تخصصی ترافیک در شورای مرکزی سازمان 

  🔸 گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی روز سه‌شنبه ۱۴ اسفند تشکیل جلسه داد.
 به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ،در این نشست مواردی چون به روز رسانی برنامه الزامات ترافیکی و تنظیم چرخه کار برای رعایت مبانی قیمت گذاری در حوزه ترافیک مورد بحث قرار گرفت .
کارشناسان حاضر در جلسه همچنین درباره ایمنی ترافیکی در محدوده های کارگاهی و نیز ایمنی حین کار به رایزنی پرداختند .
گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی همچنین خواستار همکاری شهرداری برای استعلام از مهندسان ترافیک در زمینه تغییر کاربری اماکن تجاری شد.
 در این جلسه دکتر افندی زاده استاد دانشگاه به عنوان مهمان حضور یافت و در سخنان خود ابراز عقیده کرد: رشته ترافیک هنوز رشته جوانیست و باید همه چیز را با تعامل حل نمود و باید قبول کرد که مطالعات ترافیکی وجود داشته باشد .به گفته وی ،ما باید به تدریج به اجرای مبحث ترافیک برسیم .در تهران متوجه شده‌اند که آلودگی و ترافیک به عنوان دو موضوع و چالش بزرگ شهر به حساب می آیند. ما باید با رشته های دیگر از جمله شهرسازی ،در زمینه حل این مشکل همکاری کنیم .به گفته وی ترافیک باید دغدغه عمومی باشد و نه فقط نگرانی مهندسین ترافیک .
مهندس طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز در این نشست با اشاره به اینکه در استان تهران پیگیر جدی مشکل ترافیک هستیم، اضافه کرد: تهران شهر بی دفاع است که هنگام بحران متوجه این موضوع می شوید .اگر ترافیک کنترل می‌شد ،شاهد این چالش‌ها نبودیم .جهت حل بحران ترافیک مهندسین این رشته باید آمادگی لازم را کسب کنند .
دکتر شاهی رئیس گروه تخصصی ترافیک نظام مهندسی تهران نیز با اشاره به اینکه مطالعات ترافیکی کاری سخت و پیچیده است ،خواستار برنامه ریزی صاحبان حرفه در این زمینه شد .
دکتر شیران رئیس گروه تخصصی شورای ترافیک شورای مرکزی ،در جمع بندی جلسه خواستار تهیه برنامه آموزشی هماهنگ به همراه آماده‌سازی مهندسان ترافیک شد و گفت :تمرین برای برخورد تعاملی در حوزه ترافیک بایستی در اولویت قرار گیرد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :