ضرورت تدوین و رعایت آیین نامه های حفاظت ساختمان ها در برابر سیل

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ -  ۱۱:۴۶ تعداد بازدید: 220


در پی وقوع سیل اخیر در استان خوزستان خسارت هایی به واحدهای مسکونی روستایی و مناطق شهری اهواز که در تراز پایین تر از سطح آب رودخانه کارون قرار دارند، وارد شده و کار امدادرسانی با تمام توان ادامه دارد.
مهندس دویده رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان در پی بازدید از محل های آسیب دیده محله های عامری، سیدخلف و انتهای کیانپارس اهواز، وضع موجود این نقاط را بحرانی توصیف کرد و افزود: در پی سیل اخیر، خروجی فاضلاب ها بالا زده و بر مشکلات موجود افزوده است.
به گفته وی، به دلیل سرریز سد های دز و کرخه، دبی آب کارون به نزدیک ۳ هزار مترمکعب در ثانیه رسیده و احداث خاکریز اطراف رودخانه برای پیشگیری از طغیان آن و جاری شدن سیل در مناطق مسکونی ادامه دارد.
مهندس دویده همچنین از همکاری موثر دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستان های تابعه استان به ویژه دفاتر نمایندگی شادگان، اندیمشک، دزفول و شوش یاد کرد که به صورت خودجوش توان تخصصی خود را در اختیار ستادهای اجرایی قرار داده‌اند و اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز که هر یک به عنوان معین شهرستان فعالیت می‌کنند، هماهنگی های مشاوره ای و فنی تخصصی اعضای دفاتر با ستادهای بحران را ساماندهی می کنند.
وی گفت: به محض پایان عملیات امداد رسانی و فروکش کردن سیل، گزارش خسارت‌های وارد تهیه و ارائه می شود.
مهندس دویده با اشاره به احتمال وقوع وضعیت های مشابه در آینده، رعایت آیین نامه های مرتبط با ساخت و ساز مقاوم در برابر سیل را ضروری توصیف کرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :