آموزش تهیه و پردازش اصولی نقشه های هوایی در استان آذربایجان غربی

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ -  ۰۹:۱۸ تعداد بازدید: 161

آموزش تهیه و پردازش اصولی نقشه های هوایی در استان آذربایجان غربی

در سال‌های اخیر پرنده های بدون سرنشین (UAV یا پهپاد) به طور گسترده در کشور مورد استفاده قرار گرفته اند و بسیاری از مأموریت های هوایی تولید نقشه های بزرگ مقیاس توسط این پرنده ها انجام شده است. به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی، با توجه به قابلیت های بالای این سکوها، استفاده از آن ها در نقشه برداری هوایی یا شاخه فتوگرامتری به عنوان موضوعی مطرح و پویا در کشور در حال بحث، پژوهش و بهره برداری است.
از دیگر مزایای تکنیک فتوگرامتری پهپاد یا UAV Photogrammetry می توان به در دسترس بودن تجهیزات پرواز و پردازش، اقتصادی بودن، و تولید خروجی ها و محصولات مکانی متنوع اشاره کرد.
در همایش دو روزه ای که به دعوت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان غربی برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم اولیه فتوگرامتری و سکوهای تصویربرداری، چگونگی انجام یک پروژه فتوگرامتری پهپاد از مرحله انتخاب نوع پرنده و دوربین عکسبرداری مناسب تا طراحی پرواز، طراحی نقاط کنترل زمینی، آنالیزهای دقت و پردازش اصولی تصاویر هوایی را فرا گرفتند.
طراحی پرواز و بخشی از مباحث نرم‌افزار پردازش تصاویر، معرفی انواع پهپادها و پرواز عملیاتی با پهپاد و نمایش خروجی های مختلف از پرنده های مختلف نقشه برداری و کار عملی در جلوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از بخش های مهم این همایش بود.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :