نشست صندوق مشترک با موضوع بهره گیری از امکانات طرح ملی سیماک

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ -  ۱۱:۵۷ تعداد بازدید: 296

نشست صندوق مشترک با موضوع بهره گیری از امکانات طرح ملی سیماک

نشست صندوق مشترک سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها با مجری  طرح ملی سیماک  و تعدادی از نمایندگان استان های پیشگام در اجرای این طرح ، در محل شورای مرکزی برگزار شد و در ابتدا مهندس اسماعیلیان مدیر عامل این صندوق به تشریح موارد ضرورت همکاری پروژه سیماک (سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور) با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور پرداخت . 

در ادامه مدیران مجری طرح در باره امکانات این سامانه که مدیریت استعلام گیری میان دستگاهی را برای کلیه املاک کشور انجام می دهد، توضیحاتی را ارائه کردند .

بخش های مربوط به پاسخ استعلام های صورت پذیرفته از سازمان های نظام مهندسی و برعکس و نیز استعلام سازمان های نظام مهندسی از سایر دستگاه ها خصوصاً مراجع صدور پروانه های ساختمانی (شهرداریها و دهیاریها)، درهمین ارتباط بررسی گردید ونمایندگان استانهای حاضر، از تجارب بهره مندی خود از این سیستم و اشکالات موجود مطالبی را به جلسه ارائه نمودند.
در ادامه، نحوه ارائه گزارش های مهندسین در این سامانه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد با محوریت صندوق مشترک، کار گروهی فنی با تکیه بر تجارب و اقدامات صورت پذیرفته در تعدادی از استان ها شکل گرفته و در بخش های ارائه گزارشهای مهندسان در این سامانه راهکارهای مناسب بررسی و به مجری طرح پیشنهاد گردد تا بارویکرد حذف موازی کاری و پرهیز ازانجام اقدامات سلیقه‌ای در این رابطه شاهد ایجاد وحدت رویه در میان سازمان های استان ها باشیم.

همچنین مقرر گردید در بخش‌هایی که شناسایی و ثبت املاک در این سامانه نیاز به انجام خدمات مهندسی دارد و در حال حاضر توسط دفاتر پیشخوان دولت صورت می پذیرد، سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها راسا با بهره مندی از امکانات تخصصی اعضای سازمان و همچنین کنترل صلاحیت و ظرفیت ارائه دهندگان این خدمات، اقدام کنند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :