احداث مدارس و بیمارستان های سبز با استفاده از مساعدت تخصصی نمایندگان UNDP

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ -  ۱۵:۳۶ تعداد بازدید: 320

 احداث مدارس و بیمارستان های سبز با استفاده از مساعدت تخصصی نمایندگان UNDP

 کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی روز دوشنبه یازدهم شهریور تشکیل جلسه داد و نحوه پیاده سازی استاندارد های انرژی در ساختمان ها را بررسی کرد.
 استانداردهای تعیین معیار انرژی مصرفی ساختمان ها شامل دو استاندارد مربوط به ساختمان های مسکونی و اداری است.

 در جلسه اخیر کمیسیون انرژی همچنین دو تن از بازرسان اعزامی از سوی "UNDP" برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد، حضور یافتند و در مذاکره با آنها،مباحث انجام شده برای اصلاح استانداردهای ساختمان های مسکونی و اداری و دیدگاه های اعضای کمیسیون انرژی درباره این اصلاحات مطرح و جمع بندی شد.

  روند احداث ساختمان های سبز در ایران و پیگیری برای احداث مدرسه و بیمارستان سبز که کمترین مصرف انرژی را در طول شبانه روز خواهند داشت، در این نشست مطرح و هماهنگی های لازم با بازرسان دفتر توسعه سازمان ملل متحد برای احداث ساختمان های سبز به عمل آمد.

در جمع بندی مذاکرات، مقرر شد نمایندگان UNDP در زمینه هایی چون استاندارد سازی ساختمان های سبز و ارائه آموزش‌های لازم برای تربیت مدرسین و ممیزین انرژی مساعدت کنند. به گفته مهندس طاهری اصل رئیس کمیسیون انرژی  شورای مرکزی، در این جلسه همچنین  پیشنهاد شد شناسنامه  مصرف بهینه انرژی برای ساختمان ها همراه با شناسنامه فنی و ملکی ساختمان تهیه گردد.

به گفته وی، با ابداع سامانه انرژی ساختمان، سازمان می تواند مدیریت این سامانه را برعهده بگیرد و متولی نظارت بر اجرای مقررات ملی ساختمان ، به ویژه موارد مرتبط با مبحث ۱۹،  سازمان های نظام مهندسی ساختمان هستند که  به صورت مستقل می توانند برای اجرای طرح های کنترلی بر مبنای قانون عمل کنند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :