تاکید بر انسجام و وحدت رویه سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ -  ۰۹:۰۲ تعداد بازدید: 477

تاکید بر انسجام و وحدت رویه سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها

 روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها روز نهم مهر ماه در محل سالن جلسات شورای مرکزی تشکیل جلسه دادند تا درباره مهمترین مسائل مربوط به حوزه فعالیت خود ، بحث و بررسی کنند .
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی در آغاز جلسه مهندس رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با تأکید بر اهمیت انسجام و وحدت رویه سازمان های نظام مهندسی ساختمان، در عین حفظ استقلال آنان ، به تشریح اقدامات انجام شده در جهت حل مسائل مربوط به شناسنامه فنی و ملکی، مجریان صاحب صلاحیت، شناسه ملی سازمان های استان ها و ارجاع نظارت پرداخت. 
 دکتر مجربی دبیر اجرایی شورای مرکزی نیز خواستار توجه ویژه به مفاد قانون نظام مهندسی شد و گفت: هر  دستورالعمل یا شیوه نامه ای که مغایر با قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان باشد نمی تواند در دراز مدت پایدار بوده یا کارآمدی داشته باشد.
در ادامه جلسه روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها به رایزنی در مورد مهمترین مسائل مربوط به حوزه مسئولیت خود پرداختند و مسائل مربوط به بخشنامه های ابلاغی را به نقد و بررسی گذاشتند.
در این ارتباط مهندس مقومی دبیر کمیسیون روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها از تشکیل کارگروه هایی برای پیگیری موضوع شیوه نامه ها و بخشنامه های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی، همچنین تعرفه خدمات مهندسی سال ۹۸، شناسنامه فنی و ملکی و ارجاع نظارت و برگزاری جلسه با معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در آینده خبر داد.
 در موضوع اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها نیز قرار شد در نشستی با معاون وزیر کشور موضوع دنبال شود.
 پیگیری برگزاری جلسات با روسای قوای مقننه و قضاییه در خصوص موارد مرتبط با اصلاح قانون نظام مهندسی و نیز مباحث مربوط به دیوان عدالت اداری از دیگر پیشنهادهای این کمیسیون بود که مقرر گردید پیگیری شود.
 به گفته وی در خصوص صندوق مشترک سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استان ها نیز قرار شد روسای سازمان‌ها دیدگاههای خود را برای جمع بندی و انعکاس به شورای مرکزی ارائه کنند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :