برگزاری بیست و دومین نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان اصفهان از ۱۸ تا ۲۱مهرماه در اصفهان

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ -  ۰۹:۲۲ تعداد بازدید: 155


برگزاری بیست و دومین نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان اصفهان از ۱۸ تا ۲۱مهرماه در اصفهان

 این نمایشگاه برای اولین بار در کشور با همت سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان در سال 1372 در فضایی محقر برگزار شد و تاکنون سازمان با همکاری شرکت نمایشگاه ها موفق به برگزاری بیش از 100 نمایشگاه در زمینه های ساختمان، دکوراسیون داخلی، معماری و فن­آوری­های نوین ساختمان، تکنولوژی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، کاشی و سرامیک ، شیرآلات بهداشتی، صنایع چوب و مبلمان شده است. 
روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان در گزارش خود با بیان این مطلب می نویسد: مهندس عسگری رئیس این سازمان  در یک گفتگوی اختصاصی اظهار داشته است که خوشبختانه در حال حاضر نمایشگاه با نظمی خاص و در فضای خوبی برگزار می‏شود و انتظار می رود با همت شورای اسلامی شهر محل جدید نمایشگاه های استان اصفهان به زودی به بهره برداری برسد. 
به عقیده وی ، پتانسیل استان اصفهان  در تولید مصالح و فناوری های نوین بسیار بالا است و ما چاره ای نداریم جز این که به سمت فناوری های نوین برویم. مصالح سنتی ساختمانی که الان استفاده می‏کنیم رو به اتمام است و اگر از معادن شن و ماسه ای که در شرق اصفهان وجود دارد بازدید کنید خواهید دید که چه فاجعه ای دارد اتفاق می‏افتد و یا کوره های آجر که هم در تولید مصالح، انرژی بسیاری را مصرف می‏کند و هم این که مصالحی که تولید می‏کنند آنچنان کارایی ندارد. مقدار ضایعات و نخاله ای که از ساختمان خارج می‏شود از مقدار مصالحی که وارد ساختمان می‏شود بیشتر است و نشان دهنده ی این است که بهینه مصرف نمی‏کنیم و به سمت کارهای خوب نمی‏رویم.

رئیس سازمان افزود : بند 35 ماده 73 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که مصوب هیأت وزیران است، سازمان‏های نظام مهندسی ساختمان را موظف کرده که در ایجاد این نمایشگاه ها شرکت کنند. علتش هم این است که ایجاد چنین نمایشگاه هایی برای متخصصین محل خوبی برای تعامل و آگاهی از آخرین تکنولوژی‏ها است. بسیار خرسندم که حدود دوازده درصد از فضای نمایشگاه را به هوشمند سازی ساختمان ها اختصاص داده ایم. این تنها راه چاره‏ ما در صرفه‏ جویی انرژی است. انرژی های فسیلی در آلودگی هوا مؤثر است و باید به سمت هوشمند سازی ساختمان‏ها پیش برویم.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :