توانمندی مهندسان شهرساز نباید به کمیسیون های ماده صد و ماده ۵ محدود شود

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ -  ۱۶:۲۹ تعداد بازدید: 276

توانمندی مهندسان شهرساز نباید به کمیسیون های ماده صد و ماده ۵ محدود شود

 اعضای گروه تخصصی شهرسازی شورای مرکزی با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی در این جلسه که مهندس طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و نیز اعضای کمیسیون شهرسازی این سازمان ، نیز حضور داشتند،  مسائل شهر و شهرسازی و تأثیری که صلاحیت شهرسازی می تواند در جهت بهبود آن داشته باشد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
بر اساس این گزارش ، مواردی چون:
 پیگیری ابلاغ مجدد صلاحیت های شهرسازی، 
اجرایی شدن صلاحیت انطباق شهری ساختمان و انطباق کاربری اراضی ،
 آرای صادره از دیوان عدالت اداری در خصوص ماده ۱۰۰ قانون شهرداری و لزوم اخذ نظر مهندسان شهرساز، 
لزوم تدوین مقررات ملی شهرسازی،
 و تداوم این جلسات با توجه به تاثیراتی که در پی دارد، 
از مهمترین محورهای مذاکرات بود.
اعضای گروه دیدگاهها و نظرات خود را در خصوص جایگاه شهرسازی در ساخت و سازهای شهری و اجرایی شدن صلاحیت مهندسان شهرسازی نیز بیان نمودند.
 در این دیدار مهندس طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به اهمیت اجرایی شدن مقررات و صلاحیت های رشته مهندسی اشاره کرد و دکتر تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران نیز  گفت:  حال شهرسازی کشور خوب نیست و جای نگرانی جدی وجود دارد. خواسته ها و مطالبات مهندسان شهرساز نمی بایست محدود به گزارش نویسی کمیسیون‌های ماده ۵  و ماده ۱۰۰ شود؛ بلکه در مسائل کلان چون کاهش آلودگی هوا و حوزه‌هایی چون آرامش و آسایش خانواده ها و بهره برداران، می توانند موثر باشند که تا به حال فعالیت موثری اتفاق نیفتاده است.
 به گفته وی در سیل اخیر با توجه به معین بودن تهران در استان خوزستان، نیاز به همکاری کارشناسان یکایک رشته های سازمان نظام مهندسی ساختمان  مشهود بود و مردم به توانمندی سازمانها و تشکل‌های حرفه‌ای نیازمندند .  اینگونه موقعیت ها فرصتی مناسب است که می تواند به تعامل و اعتمادسازی دوسویه منجر گردد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :