ساخت خانه های ۳۰ متر مربعی؛ نامتناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ -  ۱۶:۵۳ تعداد بازدید: 318

ساخت خانه های ۳۰ متر مربعی؛ نامتناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی

رئیس گروه تخصصی معماری  شورای مرکزی می‌گوید : ساخت مسکن‌های ۳۰ مترمربعی می‌تواند ساختار خانواده ایرانی را دچار آسیب کند و رشد و پرورش روحی افراد را تحت مخاطره قرار دهد.
  به گفته دکتر نصر، به لحاظ معماری، ادراک فضایی مطلوب در معماری ایرانی- اسلامی بسیار حائز اهمیت است و فضاهایی که برای معماری مسکن تعریف شده از اهمیت ویژه‌ای در سلامت روانی خانواده برخوردار است.
به نوشته قدس آنلاین، این استاد دانشگاه می افزاید: حفظ هر یک از این فضاها علاوه بر جلوگیری از آسیب‌هایی که به ساختار خانواده وارد می‌سازد، موجب حفظ بخش‌هایی از فرهنگ معماری ایرانی می‌شود.
دکتر مســعود عالمی نیســی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی نیز ضمن مخالفت با اجرای طرح مسکن ۳۰ متر مربعی برای خانواده‌های کم‌بضاعت می‌گوید: اگر انبوه‌سازی خانه‌های ۳۰ متری آغاز شود به تدریج این مسئله نه تنها در تهران بلکه در سایر کلانشهرهای کشور هم رایج می‌شود. همان طور که در سال‌های اخیر ساخت خانه‌های ۴۰ متر مربعی در تهران پذیرفته شده و این الگو هم غلط است.
او می‌افزاید: خانه‌هایی با متراژ ۳۰ متر مربع برای خانواده‌ای با یک فرزند هم قابل سکونت نیست و حداکثر یک زوج به صورت خوابگاهی می‌توانند در این خانه‌ها سکونت کند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :