رونمايي از استانداردهاي آموزش طراحي در حوزه بوم‎گردي استان گيلان

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ -  ۰۰:۰۱ تعداد بازدید: 237

رونمايي از استانداردهاي آموزش طراحي در حوزه بوم‎گردي استان گيلان

به گزارش روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان، رونمايي از استانداردهاي آموزش طراحي و تدوين شده در حوزه بوم‎گردي استان گيلان با هدف رونمايي از 2 استاندارد آموزش و آزمون در حوزه بوم‎گردي روز چهارشنبه 8 آبان برگزار شد.

 استانداردهای آموزش طراحي نقشه هاي معماري اقامتگاههاي بومگردي منطقه گيلان و استاندارد آموزش نظارت بر اجراي اقامتگاههاي بومگردي منطقه گيلان داراي کد بين المللي ISCO (طبقه بندي استاندارد بين المللي مشاغل) مورد تاييد سازمان بين المللي کار ILO مي باشد که با روش  DACUM  و با مشارکت کارشناسان دستگاههاي موضوع تفاهم‎نامه تدوين شده است.

مهندس کاظمي آسيابر، نايب ريیس سازمان در این مراسم ضمن اشاره به تفاهم نامه چهارجانبه درخصوص معماري بومي و اقامتگاههاي بوم گردي بين  اداره کل آموزش فني و حرفه اي گيلان، اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري و سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان به برگزاري اولين کلاس نظارت بر ساخت اقامتگاههاي بومي با شرکت بيش از ۱۵۰ مهندس در سازمان اشاره و از اقدامات کليه سازمانها و ادارات مربوط قدرداني کرد. وي به برگزاري کلاس هاي طراحي و نظارت در حوزه ساختمانهاي بومي در آينده با گواهينامه بين المللي اشاره داشت. 
 دکتر رئيس سميعي، رئيس کارگروه معماري بومي سازمان و استاد دوره هاي تخصصي بوم گردي هم به توضيحات فني و تخصصي در خصوص نحوه تدوين سرفصل دوره هاي طراحي و نظارت اقامتگاههاي بومي پرداخت.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :