دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان با استاندار

نسخه چاپی  ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ -  ۲۳:۳۶ تعداد بازدید: 106

دیدار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان با استاندار

ظهر روز پنجم اسفند ماه رئیس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان به همراه مسئولان سازمان بسیج مهندسین و انجمن پیمانکاران استان با استاندار و معاون عمرانی دیدار و گفتگو کردند.

🔸به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان، در این ملاقات، دکتر موسی خادمی استاندار لرستان ضمن تبریک روز مهندس، اظهار داشت: نیازمند فرهنگ سازی در بین مردم هستیم تا بدون فشار شهرداری و نظام مهندسی، خودشان به فکر باشند و پول خود را برای ساخت مسکن به صورت فنی خرج کنند.

🔸وی با اشاره به خدمات ارائه شده توسط نظام مهندسی گفت: از مجموعه نظام مهندسی ساختمان به خاطر خدمات قبل و بعد از سیل که به صورت خودجوش صورت گرفت ، تشکر می کنم.

🔸مهندس منوچهر ماهرو بختیاری رئیس سازمان نظام مهندسی استان لرستان در این جلسه اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی لرستان حدود ۱۲ هزار عضو مهندس در رشته های هفتگانه دارد، که بیش از یک سوم آنها دارای پروانه اشتغال در شش رشته مهندسی ساختمان هستند.

🔸وی با اشاره به اهداف سازمان در صنعت ساختمان، تصریح کرد: از عمده کارهایی که توسط سازمان نظام مهندسی استان صورت گرفته ترویج مقررات ملی و فرهنگ سازی ساخت و ساز و توسعه کمی و کیفی خدمات مهندسی در استان در شهرهای بزرگ و کوچک می باشد.

🔸وی ادامه داد: دو چالشی که نظام مهندسی با آن مواجه می باشد، یکی معضل دو نقشه ای و دیگر افزایش بیش از حد مهندسین است، به صورتی که نرخ رشد سالانه مهندس بیش از ۳۰ درصد می باشد که قابل مقایسه با سایر صنوف نیست.

🔸 دکتر گودرزامیری معاون عمرانی استانداری لرستان هم با اشاره به دو خدمت ارزشمند نظام مهندسی ساختمان  که یکی در بحث سیل ( تهیه نقشه ها و بحث نظارت) و دیگری در بحث طرح اقدام ملی است ، گام اساسی درمشارکت و همکاری در این طرح برداشته است.

🔸وی ادامه داد: نظام مهندسی ساختمان استان یک مجموعه قدرتمند و فنی می باشد که می تواند در بحث توسعه استان و در طرح اقدام ملی نقش ویژه‌ای داشته باشد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :