رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی خبر داد: صدور پایان کار ساختمان منوط به استفاده از مصالح استاندارد شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ -  ۱۴:۰۱ تعداد بازدید: 175

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی اعلام کرد پایان کار ساختمان در خراسان شمالی منوط به استفاده از مصالح استاندارد و رعایت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، مهندس علی اکبر رمضانی گفت: استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در روند ساخت و ساز الزامی است و مهندسان ناظر و مجری تأیید پایان کار ساختمان را منوط به استفاده از مصالح استاندارد و مرغوب کنند.

اظهار داشت: از مهندسان ناظر درخواست می شود چنانچه در روند ساخت و ساز از مصالح بی کیفیت استفاده شود، در راستای تأمین ایمنی، بهداشت، بهره دهی مناسب، حفظ حقوق بهره بردار و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی و رعایت مقررات ملی ساختمان تلاش کنند تا اصلاحات و رفع انحراف از اصول استاندارد را جدی بگیرند و تا رفع آن توسط مجریان پیگیری کنند.

مهندس رمضانی تصریح کرد: اینکه گفته می شود استفاده از مصالح استاندارد و صنعتی هزینه ساخت و سازها را افزایش می دهد باور غلطی است و قطعاً ساختمان‌هایی که با مصالح استاندارد و صنعتی ساخته می شوند، در برآوردهای کوتاه مدت و بلند مدت (طول عمر ساختمان) هزینه در آنها کاهش می یابد و دارای توجیه اقتصادی و فنی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی اظهارداشت: نظارت بر استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب و استاندارد جزئی از وظایف مهندسان ناظر است و مجریان مکلف به رعایت و کنترل آن از حیث رعایت ضوابط “بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان” با تأکید بر روش های اجرایی استاندارد برای ساختمان های در حال ساخت و ساختمان هایی که اقدام به شروع ساخت می کنند، هستند.

سامانه پایش انرژی در استان راه اندازی می شود

خبر دیگر اینکه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: پیشنهاد داریم با همکاری دستگاه ها و شرکت های خدمات رسان  سامانه پاییش انرژی را در استان راه اندازی  کنیم.

 مهندس علی اکبر رمضانی اظهار داشت: در این برنامه می توان مصرف انرژی را با همکاری دستگاه هایی همچون استانداری، شهرداری، راه و شهرسازی، شرکت توزیع نیروی برق و شرکت گاز مانیتور و مشاهده کرد.

مهندس رمضانی با اشاره به اینکه در خصوص راه اندازی این سامانه اعلام آمادگی می کنیم، افزود: با سامانه پایش انرژی، میزان مصرف به ازای هر متر مربع مشخص می شود و می توان  اصلاح مصرف را در دستور کار داشت.

وی تصریح کرد: با راه اندازی این سامانه کارشناسان می توانند میزان مصرف را ساماندهی و در جهت کاهش آن برنامه ارائه  دهند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :