انتشار کتابچه الفباي ساخت و ساز

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ -  ۱۲:۵۴ تعداد بازدید: 212

سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان از انتشار کتابچه الفباي ساخت و ساز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان گیلان، عبدالرضا قاسميان لنگرودي رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان با اشاره به انتشار کتابچه الفباي ساخت و ساز، نوشت: «ارتقاي دانش فني صاحبان حرفه از اهداف قانون نظام مهندسي و کنترل ساختمان مي باشد و اين مهم به همراه تنظيم روابط بين صاحبان حرفه هاي مهندسي ساختمان و کارفرمايان از اهم وظايف هيات مديره هاي سازمان هاي نظام مهندسي ساختمان مي‎باشد.

فقدان يک مرجع جامع به عنوان راهنما براي افرادي که قصد خريد ملک و ساخت بنا دارند يا مي خواهند در زمينه ساخت و ساز فعاليت کنند، همواره محسوس بوده و موجب سردرگمي مالکان و خريداران شده است و چه بسا عده اي از اين خلا استفاده نموده و فرصت را مناسب يافته اند تا به واسطه اطلاع از امور، رانت ايجاد نمايند و از عدم آگاهي کارفرمايان به نفع خود بهره جويند.

سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان در عمل به رسالت قانوني خود درخصوص ارتقاي دانش و افزايش کيفيت ساخت و ساز همواره پيشگام بوده است و آگاهي سازي به اعضاي محترم و کارفرمايان ارجمند يکي از دغدغه هاي اصلي اين سازمان به شمار مي‎رفته است و بر اين باور مي باشد که کارفرماي آگاه به قانون، نقش بسيار مهمي در ساخت و ساز صحيح و اصولي دارد. در اين راستا سازمان تمام تلاش خود را به کار بسته تا بهره گيري از تجربه و تخصص اهالي فن و صاحبان صلاحيت نسبت به تدوين کتابچه راهنماي سازندگان ساختمان در جهت مشاوره و آشنايي کارفرمايان اقدام نمايد.

در تهيه اين مجموعه از مشورت و همفکري افراد زيادي که سالها در زمينه ساخت و ساز فعاليت داشته اند استفاده شده است لذا جا دارد از تک تک افرادي که در گردآوري اطلاعات اين مجموعه با ارزش همکاري داشته اند و همچنين حمايت و همفکري اعضاي محترم هيات مديره و بازرسان سازمان تشکر نمايم. اميد است کتابچه حاضر، راهنماي مطلوبي براي کارفرمايان حوزه ساختمان و راهگشايي در ارتقاي کيفيت ساخت و ساز باشد. »
مطالب مرتبط

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :