شرایط برای صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان بهتر شده است

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ -  ۱۰:۵۹ تعداد بازدید: 206

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: به تازگی شرایط برای صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان بهتر شده است و در نظر داریم شرایط را برای برخوردار شدن همه ساختمان ها فراهم کنیم.

سعید سعیدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در برنامه گفتگوی خبری ۱۸:۳۰ شبکه خبر با بیان اینکه شناسنامه فنی ملکی ساختمان، سندی است که مشخصات ساختمان، ابعاد، اندازه، مصالح به کار رفته و کلیه افرادی که در فرآیند ساخت بنا حضور داشتند را معرفی می‌کند، گفت: کسانی که می‌خواهند اطلاعاتی درباره ملکی کسب کنند، حتما شناسنامه فنی ملکی را مطالبه کنند.

وی اظهارداشت: حدود ۴ سالی می‌شود که پیگیر موضوع شناسنامه فنی ملکی ساختمان هستیم و در این مدت سعی شده که حضور مجری دارای صلاحیت یعنی کسی که صاحب پروانه مورد تایید وزارت راه و شهرسازی باشد الزامی باشد و بدون حضور این فرد شناسامه صادر نشود.

او گفت: یکی از دلایل طرح شناسنامه فنی ملکی این است که تمام عوامل موثر در ساخت یک ساختمان ثبت و ضبط شود تا اگر مشکلی پیش آمد، بتوانیم با عوامل موثر برخورد قانونی کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح کرد: ما در شهر تهران سازنده‌های خوبی داریم، اما به دلیل اینکه پروانه مورد تایید وزارت راه و شهرسازی را ندارند از نظر قانونی می‌توان گفت این افراد صلاحیت ندارند و امکان ثبت نام آن‌ها در اطلاعات شناسنامه فنی ملکی ساختمان وجود ندارد.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :