۱۳ آذرماه روز جهانی معلولان مبارک باد

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ -  ۱۱:۰۸ تعداد بازدید: 148

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه اگر شهری به معلولین توجه نکند، آن شهر معلول است، گفت: تمامی پروژه های عمرانی شهر یزد نیازمند تایید مهندسین معلول در قالب ناظرین افتخاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، غلامعلی سفید با گرامیداشت ۱۳ آذرماه روز جهانی معلولان اظهارکرد: علی رغم اینکه قوانین و آئین نامه های فراوانی در خصوص دسترسی مناسب همه و از جمله معلولان، به امکانات شهر وجود داشته  اما در طول سال های گذشته  توجهی به این موضوع نشده و یا اگر هم در برخی موارد توجهی صورت گرفته، اقدام عملی صحیحی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه استفاده از مهندسین معلول به عنوان ناظر افتخاری در پروژه های عمرانی شهر یزد اجرایی شده است، افزود: در شورای پنجم مقرر شد هیچ پروژه ای نباید بدون تائید و امضای مهندسان ناظر معلول به عنوان مشاوران شهرداری باشد تا دسترس پذیر بودن آن به اثبات برسد و همچنین فردی از این جامعه برکارها نظارت داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد تاکید کرد: ناظرین معلول در پروژه ها به صورت افتخاری و بدون دریافت حتی یک ریال از شهرداری خالصانه و عاشقانه کار نظارت بر پروژه ها را انجام می دهند و ما معتقدیم امضای آنان دارای ارزش و اعتبار ویژه ای است.

مهندس سفید با اشاره به اقدامات زیرساختی شورای پنجم در حوزه مناسب سازی شهری تاکید کرد: به شورای عالی استان ها پیشنهاد کردیم تا در تعیین بودجه سالانه شهرها سهمی برای مناسب سازی اختصاص پیدا کند که این موضوع در کمیسیون های مربوطه در دست پیگیری است و امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تا شروع کننده خوبی در شهر جهانی یزد باشیم و با توجه به عدم تجربه ای که در این حوزه وجود داشت بتوانیم از عهده این اقدام مهم برآئیم و راه را برای آیندگان هموارسازیم تا شهری قابل دسترسی برای همه آحاد جامعه از جمله کودکان، معلولان سالمندان و زنان باردار داشته باشیم.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :