نظام ‌مهندسی باید در رأس مرجعیت فنی استان باشد

نسخه چاپی  ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ -  ۱۱:۱۶ تعداد بازدید: 120

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان تاکید کرد: سازمان نظام‌مهندسی ساختمان باید در رأس مرجعیت فنی استان باشد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس سعید بارانی رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با حضور در صحن شورای اسلامی شهر بروجرد به مسائل حوزه ساخت‌وساز و ارائه خدمات مهندسی در بخش‌های مختلف این شهرستان پرداخت.

مهندس بارانی در این جلسه بابیان اینکه انتظار داریم در ارائه کلیه خدمات مهندسی یک تعامل همه‌جانبه فی‌مابین شهرداری و دفتر نمایندگی نظام‌مهندسی ساختمان را شاهد باشیم، اظهارداشت: به استناد ماده ۳۳ و ۳۴ قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین قوانین شهرداری، سازمان نظام‌مهندسی با شهرداری‌ها و مراجع صدور پروانه مأموریت‌های مشترکی دارند که بایستی در چارچوب قانون و به بهترین وجه ممکن در راستای مسائل عمومی شهر و استان اجرایی شود.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان لرستان با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت‌های مهندسین بومی در پروژه‌های خاص شهرستان بروجرد، گفت: سازمان نظام‌مهندسی ساختمان باید در رأس مرجعیت فنی استان باشد.

مهندس بارانی، ایجاد ارتباط الکترونیکی نمایندگی سازمان با شهرداری بروجرد را برای ارائه مطلوب خدمات مهندسی لازم دانست و افزود: با توجه به تکالیف قانونی مربوطه، مهندسان ناظر مکلف‌اند بر عملیات اجرایی ساختمانی که تحت نظارت آن‌ها احداث می‌گردد از لحاظ انطباق ساختمان با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌ها و محاسبات فنی ضمیمه آن نظارت کرده و مطابقت عملیات اجرایی ساختمان را با مدارک فوق گواهی و در صورت وقوع تخلف ساختمانی، گزارشات مربوطه را به‌موقع به شهرداری اعلام کنند که ایجاد بستر الکترونیکی به منظور ارسال گزارشات برای کنترل، تسریع و مضاف بر آن شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا لازم‌الاجراست و در این مرحله ما انتظار داریم وفق ماده ۲۷ آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون مراجع صدور پروانه تا زمان رفع تخلف از ادامه کار جلوگیری کنند.

در این نشست خانم چگنی رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد با استقبال از برگزاری چنین جلساتی در جهت ارتقاء کیفیت ساخت‌وسازهای شهرستان و تأکید بر مستمر بودن این‌گونه جلسات، از هرگونه همکاری با مجموعه نظام‌مهندسی ساختمان در مجموعه شهری اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این نشست مهندس جافری شهردار بروجرد با اشاره به ساخت‌وسازهای غیرمجاز، گفت: شهرداری بروجرد هیچ‌گونه نیازی به درآمد کمیسیون ماده 100 ندارد و مر قانون را پیاده می کند و درصورت ارائه گزارش تخلف به موقع مهندسین ناظر از ادامه فعالیت ساختمانی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

شهردار بروجرد ضمن اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای احیای بافت‌های فرسوده شهرستان گفت: انتظار داریم سازمان نظام‌مهندسی همانند شهرداری برای رونق ساخت‌وساز در این‌گونه از بافت‌های شهری تسهیلات و تخفیفات ویژه‌ای را در نظر بگیرد.

در این جلسه مهندس محمد زاده دبیر هیأت مدیره سازمان و مهندس گودرزی مسئول نمایندگی شهرستان بروجرد حضور داشتندکه ضمن پیشنهاد‌هایی ازجمله تداوم جلسات هم‌اندیشی دو دستگاه خواستار تعامل بیشتر و پای‌کار بودن همکاران جهت پیشبرد اهداف و ارتقای کیفت ساخت‌وسازهای شهرستان شدند.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :