تبریک رئیس سازمان نقشه بردارى به مهندس خرم و مهندس مومنی مقدم

نسخه چاپی  ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ -  ۲۲:۵۸ تعداد بازدید: 430

رئیس سازمان نقشه بردارى با صدور پیامی، روز نقشه برداری را به مهندس خرم و مهندس مومنى مقدم تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس جعفرزاده ایمن آباد، رئیس سازمان نقشه بردارى با صدور پیامی، روز نقشه برداری را به مهندس خرم و مهندس مومنى مقدم تبریک گفت.

متن کامل این پیام به شرخ ذیل است:

با سلام و احترام،
سیزده شهریور ماه روز بزرگداشت ابوریحان محمد بن احمد بیرونی از دانشمندان بزرگ ایران در عرصه علوم مهندسیف اختر شناسی و جغرافیا می‌باشد که این روز در بین جامعه مهندسین نقشه برداری به عنوان روز نقشه بردار نامیده می‌شود. قرن ها پیش برای اولین بار از فنون نقشه برداری جهت تقسیم بندی زمین استفاده گردید و در طول تاریخ، نقشه برداران نقش حیاتی در شکل دهی و توسعه تمدن ها داشته اند و همچنین متخصصین مختلف علوم دیگر را در کشف ناشناخته های زمین و فضا همراهی نمودند همگی واقع بر آن هستیم که هر فعالیت عمرانی  با نقشه برداری شروع میشود و از گذشته حتی  تا دور نقشه برداری طلایه دار عمران جوامع دانسته می‌شده و امروز نیز با توجه به اهمیت جایگاه و کاربرد اطلاعات مکانی در نظام برنامه‌ریزی و توسعه متوازن و پایدار این رشته قدر و منزلت بیشتری یافته است.

 در دنیای امروز اطلاعات مکانی یکی از مهم‌ترین ابزارهای تصمیم گیری در سطوح مختلف یک جامعه محسوب می گردد و نگرش کنونی جهان به نقشه و صنعت ژئوماتیک تغییر یافته و به عنوان یک زیرساخت همانند سایر زیرساخت‌ها از قبیل شبکه حمل و نقل، بهداشت و مخابرات و غیره اطلاعات مکانی نگریسته می شود.

 نقش این زیرساخت در تصمیم‌گیری‌ها، توسعه فناوری اطلاعات ، تجارت الکترونیکی، ارائه خدمات نوین به جامعه، توسعه پایدار، کاهش اثرات بلایای طبیعی، بهبود کیفیت زندگی شهروندان موجب گردیده که برنامه‌ریزی و سیاستگذاری در این جهت روند روزافزون یابد. اینجانب ضمن قدردانی از جامعه خدوم و متخصص مهندسین نقشه بردار، این روز بزرگ را به همه فعالان خط مقدم سازندگی و جامعه فرهیخته مهندسین نقشه بردار کشور تبریک و تهنیت عرض نموده و با عنایت به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی در سال "تولیدف پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" و اهمیت نقش اطلاعات مکانی در سیاستگذاری و اهداف کلان تبیین شده، شکوفهایی کشور عزیزمان، جمهوری اسلامی ایران را در همه عرصه ها از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :