تشریح عملكرد شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال ۹۱

نسخه چاپی  ۱۳۹۲/۰۲/۰۱ -  ۰۸:۰۳ تعداد بازدید: 2261

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، مهندس علی بنیادی نژاد دبیر شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان در گفتگو با خبرنگار ما گزارش این شورا در سال 1391 را اعلام کرد.

مهندس بنیادی نژاد گفت : شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال 1391 به طور متوسط هر هفته جلسه داشته که جمعاً بالغ بر 50 جلسه شامل 43 جلسه در دفتر مرکزی شورا و 7 جلسه در سایر استانها برگزار گردیده است.


دبیر شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی افزود : این شورا علاوه بر رسیدگی به پرونده ها در مرحله تجدیدنظر به راهکارهای عملی و برنامه های فرهنگی در راستای کاهش تخلفات انضباطی و همچنین هماهنگی بیشتر و وحدت رویه در رسیدگی به پرونده ها در شورای انتظامی استانها نیز اهتمام ورزیده است که در این راستا تشکیل 4 جلسه با اعضای شورای انتظامی استانهای مختلف و 4 جلسه مشترک با روسا وحقوقدانان شوراهای انتظامی سراسر کشور در استانهای کرمانشاه ، خراسان رضوی ، مازندران و هرمزگان و تصویب وابلاغ نظام نامه بند (ع) ماده 91 آئین نامه اجرایی و نظام نامه شورای انتظامی (نظام نامه وحدت رویه رسیدگی به شکایات در شوراهای انتظامی ) به استانها جهت طی مراحل قانونی و اجرای آن و بررسی راهکارهای عملی کاهش تخلفات انضباطی و انتشار آرای نمونه صادره در مجله شمس به همین منظور ، ازآن جمله اند .


مهندس علی بنیادی نژاد در ادامه گفت : در سال 91 علاوه بر 158 پرونده موجود از سنوات قبل تعداد 695 پرونده دیگر نیز از استانها به دبیرخانه شورای انتظامی واصل گردید که در پایان سال بالغ بر 400 پرونده رسیدگی و مختومه گردید که از این تعداد حدود 2/65 درصد آرای بدوی تائید و حدود 1/19 درصد تعدیل و تغییر نموده و7/15 درصد نیز شامل سایر موارد (عدم صلاحیت شورا ی انتظامی استان (ماده 101) ، عودت به استان جهت بررسی مجدد پرونده ، رد درخواست تجدیدنظرخواهی و...) بوده است .


دبیر شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان در پایان گفت » شورا به جهت تسریع دررسیدگی و تکمیل مدارک و تسهیل دسترسی به طرفین پرونده ها به بعضی از استانها از جمله هرمزگان – البرز – کرمان و ... سفر نموده و ضمن برگزاری جلسات مشترک با اعضای شورا ی انتظامی استانهای مذکور، پرونده های مربوطه به آن استانها را نیز مورد رسیدگی قرار دادند .


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :