نظارت بر مراکز توليد مصالح ساختماني بايد جدي گرفته شود

نسخه چاپی  ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ -  ۱۲:۳۶ تعداد بازدید: 1069

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، اعضاء هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی با رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان دیدار و گفتگو کردند .

 مهندس علي اکبر رمضاني اظهار کرد: متاسفانه هم اکنون در ساخت و سازها، مصالحي درپاي کار مشاهده مي شود و به کار مي رود که اصلا معلوم نيست در کدام کارگاه و يا واحد توليد شده است و بهره بردار مطلع نيست که اين کارگاه داراي مجوز و صلاحيت براي فعاليت است يا نه. اما همچنان اين توليد، عرضه واستفاده ادامه دارد.

وي گفت: اين دغدغه در جلسات و نشست هاي زيادي مطرح شده است اما اين فرايند اشتباه هنوز در ساخت و سازها وجود دارد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان شمالی اظهار کرد: نگاه سختگيرانه ناظر براي جلوگيري از استفاده از مصالح نامرغوب سبب بروز مشکلات اجتماعي مي شود و اين در حالي است که اگر ناظراز آن چشم پوشي کند، مهندس در بروز اشتباه مقصر شناخته مي شود.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: در راستاي حفظ سرمايه هاي ملي بايد واحدها و کارگاه هاي توليدي داراي اعتبار شناسايي و اطلاعات آن ساماندهي شود.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان شمالي گفت: صنعت ساخت و ساز صنعت بسيار وسيعي است که خيلي از صنايع ديگر به طور مستقيم و غير مستقيم به آن وابسته و مربوط هستند.

رمضاني اظهار کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت با درج اطلاعات و مشخصات کارگاه هاي داراي اعتبار و مجوز و نيز لينک شدن آن با پرتال سازمان نظام مهندسي ساختمان، علاوه بر معرفي اين کارگاه ها به مردم و ارتقاي آشنايي مجريان با آن، مي تواند سبب تشويق توليد مصالح با کيفيت شود.

وي از توليد مصالح غير استاندارد در کارخانه ها نيز به شدت انتقاد کرد و گفت: برخي از محصولات توليدي در کارخانه ها نيز نامرغوب هستند و متاسفانه استقبال از آن نيز در بازار بيشتر بوده و همين امر سبب ادامه توليد اين محصولات بي کيفيت شده است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالي نيز در اين نشست بر توسعه همکاري اين سازمان با نظام مهندسي ساختمان تاکيد کرد.

يحيي نيکدل از آمادگي براي ساماندهي و شناسايي کارگاه هاي توليدي مصالح ساختماني داراي اعتبار خبر داد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :