مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

برخورد قانونی و قاطع با ساختمان های بدون پروانه و مجوز

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۴/۲۴ -  ۱۲:۱۹ تعداد بازدید: 1413

رئیس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ضمن تایید موضوع رواج ساخت و سازهای بدون پروانه ساختمانی در برخی از مناطق پایتخت، از شناسایی مواردی خبر داد که بدون مجوز ساخت اقدام به گودبرداری و آغاز عملیات ساخت و ساز کرده اند.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، مهندس سید قوام الدین شاهرخی در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: در بازدیدهایی که از سوی شورای انتظامی و بازرسان سازمان نظام مهندسی انجام می شود، ساختمان های فاقد پروانه باید کشف شوند و با آنها برخورد شود.

وی ادامه داد: در صورت کشف این ساخت و سازهای بدون مجوز، به طور قطع سازنده مرتکب تخلف شده است و می توان با وی مطابق قانون برخورد کرد.


مهندس شاهرخی در مورد گستردگی ساخت و سازهای بدون پروانه گفت: این گروه از ساخت و سازها حالت عموم ندارد و معمولا در پروژه های خاصی که از سوی افراد خاص و کسانی که در حوزه های مختلف دارای رانت هستند، صورت می گیرد. بنابراین نمی توان این دسته از ساخت و سازها و تخلفات را گسترده دانست.

 وی درخصوص نقش شهرداری در بروز این دسته از تخلفات گفت: عملا شهرداری ها به خاطر درآمدهایی که بابت صدور پروانه و دریافت عوارض کسب می کنند، اغلب راغب به حمایت از ساخت و سازهای بدون پروانه نیستند.

مهندس شاهرخی تاکید کرد: با این حال شروع هر گونه ساخت و ساز بدون اخذ پروانه و مجوز ساخت تخلف است و در صورت کشف، برخورد قانونی و قاطع با آنها صورت می گیرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :