دومین جلسه کارگروه توسعه صدور خدمات مهندسی شورای مرکزی برگزار شد

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ -  ۰۹:۴۶ تعداد بازدید: 8409

دومین جلسه کارگروه  توسعه صدور خدمات مهندسی  شورای مرکزی با حضور آقایان مهندس فاطمی ، مهندس فخرائی راد ، مهندس سیف زاده و خانم مهندس باستان روز چهارشنبه مورخ 93/5/1 در ساختمان شورای مرکزی تشکیل شد .


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، در این جلسه کارگروه خدمات مهندسی استان تهران در رابطه با تشکیل گردهمائی با حضور توانمندان و علاقه مندان حوزه صادرات خدمات مهندسی مجدداً تاکید کرد .

به منظور رسیدن به اهداف صادرات خدمات مهندسی ،کارگروه توسعه صادرات خدمات مهندسی استان تهران پیشنهاد نمود تا نسبت به بررسی امکان صدور گواهینامه بین الملل برای مهندسان عضو نظام مهندسی اقدام گردد.این گواهینامه می تواند در صورت تایید کشورهای هدف ،در آن کشور ملاک عمل قرار گیرد.

مهندس سیف زاده با اشاره به نقش تاثیر گذار تفاهم نامه منعقده بین سازمان و شبکه دانشگاه های جهان اسلام در این موضوع ،خاطر نشان کرد : تفاهم نامه مذکور می تواند در مراودات با کشورهای هدف همچنین استاندارد سازی مدارک مربوطه در این کشورها بسیار مثمر ثمر باشد.

در خصوص بررسی نیازهای آموزشی برای توانمند سازی اعضا توسط کارگروه نظام ، با توجه به فعالیت های صورت گرفته در این خصوص توسط کارگروه سازمان بزودی برنامه های آموزش به اطلاع همکاران خواهد رسید.

ارتباط با وزارت خانه ها ،سفارتخانه ها و انجمن های داخل و خارج کشور  نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت .

مهندس سیف زاده در رابطه با تفاهم نامه ای که  بین سازمان و وزارت کار و امور اجتماعی  به منظور توسعه ارائه خدمات مهندسی اخیرا منعقده شده است به جلسه اطلاعاتی داده و قسمتی از تعهدات وزارت کار و سازمان را برای حضار قرائت نمود که مورد استقبال کارگروه نظام تهران قرار گرفت.

حضور در نمایشگاه Big 5 دبی و نقش آن در کسب اطلاعات فنی و بروز شدن دانش بازدیدکنندگان  همچنین تاثیر آن در اخذ پروژه ها در کشورهای مذکور نیز در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

در این جلسه مقرر شد جلسه ای با اعضای کارگرو ه های توسعه صادرات سراسر کشور با حضور آقای مهندس ترکان برگزار و اهداف قابل اجرا مورد بررسی و تبادل نظر قرار  گیرد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :