معاون وزيرراه وشهرسازي : استاندارد مصالح ساختماني هنوز پايين است

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۵/۱۸ -  ۱۲:۴۹ تعداد بازدید: 950

معاون وزیرراه وشهرسازی با بیان اینکه برای استاندارد سازی مصالح ساختمانی و رسیدن به نقطه ایده آل در این زمینه باید اقدامات بسیارجدی صورت گیرد ، اظهارداشت: یکی ازشروط اصلی افزایش کیفیت مصالح ساختمانی ایجاد بازار رقابت در این زمینه است. 
به گزارش روایط عمومی شورای مرکزی ،  محمد شکرچی زاده ، رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی گفت : کیفیت مصالح مصرفی در سطح کل کشور باید ارتقا یابد و هنوز بسیاری از اقلام پرمصرف ساختمانی از کیفیت و استاندارد قابل قبول برخوردار نیست که برای رفع این مشکل باید اقدامات جدی صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه ازحیث میزان کیفیت مصالح ساختمانی فاصله زیاد و قابل توجهی با کشورهای پیشرفته داریم ، تاکید کرد: 
باید سطح دانش عمومی افزایش یابد و مردم ما وقتی که یک پروژه را می خواهند اجراء کنند همان قدر که نگران تمام شدن ساختمان هستند، همان اندازه هم نگران کیفیت مصالح، سیمان، آرماتور و در ساختمان باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: افزایش آگاهی عمومی اهمیت دارد و هم سازندگان که مصالح استاندارد را تولید می کنند باید تقویت شوند و هم نظام نامه های اجرایی را باید به نحوی باشد که در مواردی جنبه اجباری داشته و مهم تر از آن سطح توقع است و باید یک بازار رقابت ایجاد شود.
وی با اشاره به منشور شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خاطرنشان کرد : در این منشور آمده باید هم ارکانی که دست اندرکار موضوع هستند، افزایش سطح کیفیت مصالح ساختمانی را به طور جدی مورد توجه قرار دهند و هم  مردم به سمت مصالح کم کیفیت نروند.نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :