لزوم استفاده از مصالح ساختماني استاندارد در پروژه هاي ساختماني استان گیلان

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۶/۲۳ -  ۰۸:۲۷ تعداد بازدید: 762

 مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان بر لزوم استفاده از مصالح ساختماني استاندارد در پروژه هاي ساختماني استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از مهر ،  محمد علی یوسفی پ طي نشستي مشترک با اعضاي هيئت مديره سازمان نظام مهندسي گيلان افزود: با توجه به افزایش ساخت و سازها در جامعه استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد و فناوری‌ های روز در عرصه ساخت ‌و ساز ضروری است.

وی بیان داشت: در صورت عدم استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد همگان شاهد ساختمان ‌هایی خواهند بود که عمر چندانی ندارند و در مدت کوتاهی از بین می ‌روند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان گفت: بهره‌ مندی از فناوری‌ های روز صنعت ساختمان، امکان احداث ساختمان‌ های مقاوم را چند برابر می ‌کند بنابراین تاکید بر استفاده از مصالح استاندارد و استفاده از فناوری‌های روز صنعتی است.

وی افزود: مصالح ساختمانی استاندارد نقش مهم و تاثیر گذاری در استحکام بنا و ساختمان دارد.

یوسفی با تاکید بر بکارگیری نیروی انسانی ماهر در ساخت و سازها اذعان داشت: اگر مصالح استاندارد، ضوابط پیشرفته و مقررات ملی ساختمان وجود داشته باشد اما نیروی انسانی ماهر در ساخت و ساز به کار گرفته نشود ساختمان ایمن نیست زیرا این افراد عامل انتقال ضوابط، استانداردها و به کارگیری مصالح هستند.

 در نشست مشترك استاندارد و سازمان نظام مهندسي گيلان در خصوص اجرایي شدن همكاري سه جانبه بين استاندارد، سازمان نظام مهندسي و اداره راه و شهرسازي استان بحث و تبادل نظر شد.

 بر اساس اين گزارش طرفين در موارد بكارگيري مصالح ساختماني استاندارد، نمونه برداري هاي اتفاقي از مصالح ساختماني در محل هاي توزيع و عرضه و نيز پروژه هاي ساختماني، ممنوعيت بكارگيري خلاطه، دعوت از نمايندگان انجمن صنفي مصالح ساختماني در جلسات كميته انرژي و استاندارد، ساماندهي آزمايشگاه هاي همكار و كمك در تجهيز آنها، تهيه ليست توليدكنندگان مصالح استاندارد و قرار گرفتن اين ليست در سايت سه سازمان و بروز آوري حداقل سه ماهه آن به توافق رسیدند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :