مرگ ۲۵ شهروند مشهدی بر اثر گودبرداری غیر اصولی در ۶ ماهه اول سال ۹۳

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۷/۰۷ -  ۱۰:۴۱ تعداد بازدید: 1486

 مدیرعامل شرکت تعاونی نظام مهندسی ساختمان خراسان‌رضوی از مرگ 25 شهروند مشهدی بر اثر گودبرداری غیراصولی در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از ایسنا ، 
 احسان قاسمیان در نشست خبری مشترک با معاون آموزش و پیشگیری آتش‌نشانی مشهد با موضوع بررسی علل وقوع حوادث ساختمانی و راهکارهای پیشگیری از وقوع آن گفت: در نیمه نخست امسال 37 ریزش در اثر گودبرداری غیراصولی در سطح شهر اتفاق افتاد که بر اثر آن 25 نفر جان خود را از دست داده و 25 نفر مجروح شدند.

وی افزود: ریزش‌هایی که بر اثر گودبرداری غیراصولی انجام شده، معمولا در ساختمان‌های کوچکتر که بدون هماهنگی با سازمان نظام مهندسی ساخته شده رخ می‌دهد و ناشی از اجرای سازه نگهبان غیراصولی و سنتی بوده است.

وی با اشاره روز آتش‌نشان و نقش آتش‌نشانی در ارتقاء ایمنی و امنیت و به حداقل رساندن مشکلات ساختمانی اظهارکرد: برای داشتن ایمنی بیشتر ساختمان و پیشگیری از وقوع حوادث ساختمانی، نظام مهندسی باید ارتباط بیشتری با آتش‌نشانی داشته باشد.

قاسمیان ادامه‌داد: عدم استحکام سازه‌ها همواره موجب بروز مشکلاتی می‌شود و مرگ شهروندان بر اثر گودبرداری غیراصولی و عدم رعایت ضوابط اصولی در ساخت و سازها حادثه تلخی بوده که می‌توان با رعایت اصول گودبرداری از بروز این‌گونه حوادث جلوگیری کند.

وی بحث آموزش شهروندان در رعایت استانداردهای ساختمانی را موضوعی مهم دانست و گفت: آموزش به اقشار مختلف باید متناسب با سنین و براساس حوادث باشد و نظارت بر وسایل ایمنی منازل و نیز ساخت و سازها باید به طور منظمی در دوره معین صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت تعاونی نظام مهندسی ساختمان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: متاسفانه آموزش شهروندان درباره رعایت استانداردهای ساختمانی بسیار ضعیف بوده که عمده‌ترین دلیل آن نبود امکانات لازم است.

وی ادامه‌داد: در راستای اجرای آموزش‌های لازم در میان اقشار مختلف کلاس آموزشی مهندسان شرکت تعاونی نظام مهندسی ساختمان استان در هفته آینده برگزار خواهد شد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :