مناسبت ها

 


گزارش چند رسانه ای

 

دسترسی سریع

 

پرسش و پاسخ

نحوه اشتراک ماهنامه شمس

علاقه مندان به اشتراك مي توانند حق اشتراك حداقل 12 شماره را به مبلغ 360/000 ریال به حساب 14005019196 نزد بانك مسكن شعبه شهيد خدامي – نشريه شمس واريز كرده و اصل فيش واريزي را همراه فرم تكميل شده را به سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور شماره 88870702 ارسال نمايند .

 

انتشارات

سال چهاردهم، شماره 11، تیرماه 96، 24 صفحه
 

پایان دلالی ها در صنعت ساختمان

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۷/۱۵ -  ۱۲:۱۱ تعداد بازدید: 1287

تیر خلاص بر دلالی های سازمان دهی شده حوزه خدمات مهندسی ، مهمترین دستاورد هیئت مدیره ششم سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران بود. آمارها این را گواهی می دهند.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از آفتاب ، مهندس حسن قربانخانی نائب رئیس سازمان نظام مهندسی تهران در این باره بیان داشت: طبق آمارهای موجود ، پیش از اجرایی شدن قانون ارجاع کار در سازمان نظام مهندسی ، طراحی و نظارت 70 درصد ساختمان های شهر تهران توسط 20 شرکت انجام می شد که با اجرای این قانون ، تمامی مهندسان دارای پروانه اشتغال به این سیستم وارد شده و از منفعت های حاصل از اجرای این طرح برخوردار شدند. 


وی در ادامه گفت: در حالی که این روزها ، عده ای به جهت منافع خاص و شخصی و کوتاه شدن دستشان از سودهای کلان، در حال کارشکنی و تلاش برای بازگشت سیستم نظارت به مدل مردود قدیمی هستند ، مدیران کنونی سازمان با پشتوانه حمایت اعضایشان از هیچ تلاشی برای حفظ منافع همه مهندسان عضو سازمان دریغ نمی کنند. 


مهندس قربانخانی همچنین در پایان عنوان کرد : پیش از  محقق شدن سیستم مدرن ارجاع کار ، تنها 1600 مهندس دارای پروانه اشتغال به کار ، نظارت پروژه های ساختمانی را به عهده داشتند که پس از اجرایی شدن طرح و در حال حاضر ، بیش از 11 هزار مهندس نظارت پروژه های ساختمانی مختلف در حال ساخت استان تهران را عهده دار شده اند.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :