ساخت و سازهای شهر کرمانشاه از نظر پدافند غیرعامل تایید شده هستند

نسخه چاپی  ۱۳۹۳/۰۸/۰۶ -  ۱۵:۳۴ تعداد بازدید: 1582

مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمانشاه بر این باور است که ساخت و سازهایی که در شهر کرمانشاه انجام می شود، از نظر رعایت موارد مربوط به پدافند غیرعامل مشکلی ندارند.


به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی و به نقل از ایرنا ، 'رضا محمودیان'  افزود: هم اکنون مبحث 21 مقررات ملی ساختمان که مربوط به پدافند غیرعامل در سازه های شهریست، در کرمانشاه رعایت می شود و نهادهایی مانند معاونت عمرانی استانداری، راه و شهرسازی و شهرداری هم در این زمینه نظارت دارند.


وی گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل استان کرمانشاه در دست تهیه است که براین اساس سیمای استان ترسیم شده و نقاط قوت و ضعف دستگاه ها نیز مشخص شده است.


محمودیان گفت: مهمترین تهدیدهایی که متوجه استان است را در این طرح شناسایی و راهکارها و نسخه هایی نیز برای برطرف کردن این تهدیدات در نظر گرفته ایم. 


رییس شورای پدافند غیرعامل استان کرمانشاه در مورد اعتبارات مربوط به پدافند غیرعامل استان، گفت: امسال وضع اعتبارات ما راضی کننده نیست و در حوزه ماده 215 برای طرح جامع 126 میلیون تومان اخذ کرده ایم ضمن اینکه از محل اعتبارات استانی هم 25 میلیون تومان دریافت کرده ایم و قرار است سازمان پدافند غیرعامل کشور هم 50 میلیون تومان به ما پرداخت کند ولی هنوز این اقدام انجام نشده است.


محمودیان ادامه داد: براساس قانون همه پروژه هایی که قرار است احداث شوند باید دارای مجوز و تایید سازمان پدافند غیرعامل باشند و برای این کار هم اعتباراتی از محل ماده 215 در دل همان پروژه در نظر گرفته شده است.


وی در پاسخ به این سووال که با توجه به مرزی بودن استان کرمانشاه، آیا در مراکز آموزشی و دانشگاهی استان برنامه ای برای ایجاد رشته تحصیلی پدافند غیرعامل یا دست کم گنجانده شدن واحدهای درسی مربوط به این حوزه دارید یا خیر، گفت: ایجاد این رشته تحصیلی در استان ضروریست و موضوع هم در دستور کار سازمان پدافندغیر عامل کشور و دولت قرار دارد و ما نیز سعی می کنیم که واحد درسی مرتبط با این موضوع را در دانشگاه های استان ایجاد کنیم.


مدیرکل پدافند غیرعامل استان کرمانشاه مهمترین فعالیت های این سازمان در سال جاری را ترسیم چارت سازمانی، تشکیل 12 کارگروه متشکل از مدیران 12 سازمان اداری و معاونت های استانداری، تصویب برنامه اجرایی 93 (رزمایش، همایش، برنامه های آموزشی و..)، تصویب برنامه های آموزش عمومی در سال 93 و.. عنوان کرد.


وی همچنین تفاوت میان پدافندغیرعامل و مدیریت بحران که در موارد زیادی از سوی افکار عمومی به اشتباه یک حوزه تلقی می شوند را اینگونه بیان کرد که نقش ستاد مدیریت بحران در زمان وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی و.. است در حالی که نقش پدافند غیرعامل بیشتر معطوف به حوادث انسان ساز از قبیل جنگ، خرابکاری های تروریستی، جنگ نرم و.. است ضمن اینکه پدافند غیرعامل رویه ای پیشگیرانه دارد و اهدافی مانند حفظ تاسیسات و صیانت از نقاط مهم و حیاتی را بر عهده دارد.


نظر شما
نام :
ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :  
* تصویر امنیتی :